6.3 מיליון ישראלים יצאו להצביע הבוקר (שלישי) ברחבי הארץ – בבחירות לכנסת ה-21. נכון לשעה 20:00, שיעור ההצבעה בבחירות עומד על 61.3% מבעלי זכות הבחירה, שהם 3.8 מיליון בוחרים. מדובר במגמת ירידה מאז הבחירות הקודמות בשנת 2015 אז עמד שיעור ההצבעה על 62.4%.

קודם לכן, בשעה 18:00, שיעור ההצבעה בבחירות עמד על 52% מבעלי זכות הבחירה, נתון נמוך מהבחירות הקודמות בשנת 2015 אז עמד על 54.6%.

בשעה 16:00, שיעור ההצבעה עמד על 42.8% מבעלי זכות הבחירה, נתון הנמוך ב- 2.6% מהבחירות הקודמות ובשעה 14:00, שיעור ההצבעה בבחירות עמד על 35.8% מבעלי זכות הבחירה.

בעקבות אחוזי ההצבעה הנמוכים במעוזי הליכוד, ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו ביטל אירוע בעיר אשדוד והוא יכנס בעוד זמן קצר דיון חירום במעון ראש הממשלה בירושלים בהשתתפות מטה הבחירות ונציגי השטח.

 

בחירות 2019. צילום: TPS

 

 

הקלפיות פתוחות החל מהשעה 7:00 בבבוקר וייסגרו ב-22:00 – אז יפורסמו הסקרים ומדגמי הקלפיות בגופי התקשורת. תוצאות הבחירות הסופיות מ-10,720 הקלפיות בישראל – יפורסמו עד מחר בשעות הצהריים. בהמשך השבוע יתפרסמו תוצאות כל הקלפיות.

על פי הודעה של מטה 'הליכוד', ב-26 קלפיות ברחבי העיר פתח תקווה נעלמו כל פתקי ההצבעה של המפלגה. כמו כן, דווח כי בקלפי בטמרה מחזיקים נציגי המפלגה במצלמות נסתרות כדי למנוע זיופים. בוועדת הבחירות מבהירים כי הפעלתן מותרת רק כאשר עולה חשש לזיוף. לדברי יו"ר מטה השטח של 'הליכוד', השר יואב גלנט, "נגיש תלונה מסודרת לוועדת הבחירות המרכזית. מקווה שגם אלו המתנגדים לנו ישמרו על אמות מידה דמוקרטיות ראויות".

הצטרפו אלינו לחגיגת דמוקרטיה בשידור חי – במרכז השליטה והבקרה של ועדת הבחירות המרכזית,לכאן יגיעו כל הדיווחים, פניות הציבור, אחוזי הצבעה ועוד אירועים במהלך כל יום הבחירות.מוזמנים להמשיך ועקוב וכמובן לכו לבחור לכנסת ה-21.#בחירות2019 יצאו לדרך….

פורסם על ידי ‏ועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-21‏ ב- יום שני, 8 באפריל 2019

ראש הממשלה נתניהו הגיע להצביע יחד עם רעייתו שרה בקלפי ליד מעונו בירושלים ואמר כי "יש לנו הרבה מה לעשות, אבל לצורך כך צריך שכל מי שקנה את הבלוף של התקשורת שייצא להצביע".

בני הזוג נתניהו בקלפי. צילום: לשכת רה"מ

 

"אנחנו במרחק של פחות משני מנדטים מהניצחון", הכריז המועמד לראשות הממשלה מטעם 'כחול לבן', בני גנץ בקלפי שליד ביתו בראש העין.

 

ועדת הבחירות המרכזית ומשרד התחבורה החליטו כי שירותי הנסיעה בתחבורה הציבורית הבינעירונית כולל קווי רכבת ישראל ביום הבחירות יהיו פתוחים לכלל הציבור הרחב חינם, עד לתום פעילות התחבורה הציבורית היום. הנוסע באוטובוס של התחבורה הציבורית הבינעירונית יעלה לאוטובוס באופן חופשי ללא צורך בכרטיס. הנוסע ברכבת, יקבל כרטיס נסיעה בחינם בקופות השירות בתחנות הרכבת.

הפוליטיקאים מצביעים. צילומים: TPS, דוברות
סמוטריץ ובני משפחתו בקלפי בקדומים. צילום: הלל מאיר, פלאש 90
גבאיואימו בקלפי. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא