" אינה קיימת". ציוץ פרו-ישראלי של חבר מועצת עיריית עורר סערה בקרב הקהילה המוסלמית בעיר.

יגר, חרדי שנבחר בנובמבר 2017 ברוב מוחץ למועצת העיר ניו יורק, נגרר לוויכוח בטוויטר כאשר צייץ ביום רביעי האחרון: "פלסטין אינה קיימת , הנה אמרתי זאת שוב", עוד כתב: "כמו כן, חברת הקונגרס עומאר היא אנטישמית, תודה שעקבתכם אחרי".

למחרת הציוץ, הפגינו מול משרדו של יגר בשכונת בורו פארק שבברוקלין, קבוצה קטנה של מוסלמים. מולם עמדו תומכים בחבר המועצה החרדי מקרב הקהילה היהודית. בין שתי הקבוצות הפרידה משטרת ניו יורק ושמרה על הסדר.

דבריו של יגר עוררו חשש בקרב חברי המועצה וראש העיר ביל דה-בלאסיו ויו"ר מועצת העיר, קורי ג'ונסון התנערו מדבריו וקראו לו לחזור בו מהדברים.

בהודעה שנמסרה לתקשורת המקומית ביום חמישי האחרון אמר יגר כי דבריו לא כוונו כלפי אנשים אלא שהוא ציין את העובדה כי אין מדינה כזו בשם פלסטין.

ההתבטאות של יגר בטוויטר כוונה בין השאר לאילהאן עומאר, חברת קונגרס מוסלמית שהיגרה לארה"ב מסומליה וצברה רק לאחרונה רשימת התבטאויות אנטישמיות. לטענתה, מאחוריי התמיכה אמריקנית בישראל עומד מימון של ארגונים יהודים.

בין היתר כתבה עומאר בהתייחסות לפעילות AIPAC והקהילה היהודית למען ישראל כי: "הכל למען הכסף". “It’s all about the Benjamins baby" (תרגום מילולי: "הכל זה הבנימינים, בייבי", כשהכוונה היא לשטרות של דולרים עליהם מודפס דיוקנו של בנג'מין פרנקלין).

בתחילת חודש מרץ השנה התייחס גם נשיא ארצות הברית דונאלד טראמפ לדבריה של עומאר וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "מביש שחברי הקונגרס הדמוקרטים לא נוקטים עמדה חזקה נגד האנטישמיות".

אורן רפאל

אורן רפאל

עורך תוכן בכיר | orenre@gmail.com
אורן רפאל

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.