חבר הכנסת מיקי רוזנטל (העבודה) הודיע היום (ד') כי אין בכוונתו להתמודד בפריימריז הקרובים של מפלגתו. בתום הקדנציה יפרוש רוזנטל מהכנסת.

"אני פורש מפוליטיקה מפלגתית, אך איני פורש מהציבוריות הישראלית. אמשיך להיאבק על דמותה של ישראל כמדינה יהודית, שוויונית וחותרת לשלום, חברה צודקת יותר ומושחתת פחות", אמר רוזנטל שבעבר היה עיתונאי. "אף פעם לא ראיתי בחברותי בכנסת מטרה והפוליטיקה בעיני היא רק אמצעי. אני מסכם בגאווה את 6 שנות שירותי בכנסת, עם חקיקה משמעותית מאוד ועבודה פרלמנטרית מעמיקה, לא פופוליסטית".

"את הפוליטיקה עצמה מעולם לא חיבבתי ומעולם לא הצטיינתי בה", הוסיף רוזנטל. "כל חיי המקצועיים הייתי מהמובילים ולשם אני שואף. אני מאמין בכל ליבי באחריות אישית של אנשי ציבור ולא רק בדיבורים. אני שותף לכישלונה של מפלגת העבודה, מסיק מסקנות ולוקח על כך אחריות".

לדבריו, "חבר כנסת באופוזיציה דומה למדי לשוער כדורגל. הוא עובד במניעה. מניעה של מהלכים שרירותיים, פוגעניים וסקטוריאליים. על אף שלרוב תהיה התהילה של החלוצים והמבקיעים, אני גאה בתפקידי כשוער באופוזיציה. מנעתי כוונות זדון רבות של הממשלה. זהו תפקיד כפוי טובה אבל חשוב מאוד לדמוקרטיה. אני מודה מאוד לכל מי שנתן בי אמון, שמח שהצלחתי לסייע לאלפי אנשים ומתנצל בפני מי שלא עלה בידי לפתור את בעיותיו".

יו"ר העבודה, אבי גבאי, אמר: ‏מבקש להודות לחברנו, מיקי רוזנטל, על שנים של פעילות פרלמנטרית עקבית ומוצלחת. על מאבק ללא פשרות בשחיתות מכל סוג. אני בטוח שנסתייע ביכולותיך ובכישוריך בחזית הזו גם מחוץ לכנסת, בכל זירה בה תבחר לפעול. תודה, מיקי ‎

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20


:עוד באותו נושא