נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בעת פגישה עם נשיא טורקיה ארדואן, אתמול. צילום: רויטרס
"מניח שזה כואב בכל זאת". נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. צילום: רויטרס

 

חברת קונגרס דמוקרטית בשם פדריקה וילסון מפלורידה טוענת כי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ התבטא באופן לא רגיש בשיחתו עם אלמנת אחד מהחיילים האמריקאים שנהרגו לפני שבועיים במארב של ארגון המדינה האסלאמית (דאעש) בניז'ר. לדבריה של וילסון, היא נחשפה אתמול (ג') לשיחה בין השניים בעת שישבה ברכב יחד עם בני משפחתו של ההרוג, דיוויד ג'ונסון והעידה כי שמעה את הנשיא אומר לאלמנה שבעלה "ידע למה הוא מצטרף, אבל אני מניח שזה כואב בכל זאת".

בראיון לתקשורת המקומית היא אמרה כי "אלו דברים שאתה יכול לומר בשיחה, אבל אתה לא אמור לומר את זה לאלמנה מתאבלת. כולם יודעים שכשאתה הולך למלחמה, ייתכן שלא תחזור בחיים, אבל אתה לא מזכיר את זה לאלמנה מתאבלת. זה כל כך לא רגיש. הוא נשיא ארצות הברית. זה חייל שהקריב את חייו למען המדינה. הוא גיבור. זה עלבון לכל המחוז ולכל המדינה. אני מקווה שהוא לא אמר את זה למשפחות האחרות".

רק כיממה לאחר מכן, הגיב הנשיא טראמפ לדבריה של וילסון וצייץ בחשבון הטוויטר שלו: "חברת הקונגרס פיברקה לחלוטין את מה שאמרתי לאשתו של החייל שנהרג בפועלה (ויש לי הוכחה). עצוב!".

אתמול מסר הבית הלבן בתגובה כי "שיחותיו של הנשיא עם משפחות שכולות אמריקאיות, שהקריבו את היקר להן מכל, הן שיחות פרטיות".

ג'ונסון נהרג יחד עם שלושה חיילים נוספים של הכוחות המיוחדים של צבא ארצות הברית מירי של מיליציה המזוהה עם ארגון דאעש בגבול ניז'ר-מאלי שבמערב אפריקה.:עוד באותו נושא