כעת מותר לפרסם: שב"כ חושף הבוקר פרשייה ביטחונית חמורה, בה מעורבת ישראלית, חברת התנועה האסלאמית בישראל, שפעלה בשירות החמא"ס ברצועת עזה. שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל חשפו בשבועות האחרונים כי הישראלית שמשה סוכנת עבור הארגון.

בתאריך 17 בפברואר נעצרה איה ח'טיב, אזרחית ישראלית בת 31, נשואה ואם לשניים, תושבת כפר ערערה, לחקירת שב"כ. בחקירתה בשב"כ עלה כי גויסה לפעילות עבור חמא"ס על ידי מחמד פלפל, בן 29, תושב בית לאהיה ומחמד חלאוה, בן 32, תושב ג'בליה, שניהם פעילים בזרוע הצבאית של הארגון, "עז א- דין אלקסאם".
השניים גייסו את ח'טיב, אשר עסקה בפעילות הומניטארית עבור נזקקים ברצועת עזה, לטובת מימון של פעילות ותשתיות טרור, ביצוע משימות עבור חמא"ס ואיסוף מודיעין לפעילות טרור נגד מטרות ויעדים ישראלים. התקשורת בין ח'טיב לפעילי הטרור התקיימה בערוצים חשאיים.

ח'טיב העבירה לחמא"ס מאות אלפי שקלים תוך הונאת ארגוני סיוע ואזרחים תמימים, שתרמו כספים לנזקקים ותוך ניצול מצוקתם של החולים, להם ניתנו היתרים לטיפול רפואי. חלק מהכסף נוצל למטרות טרור מובהקות ובכלל זה סיוע לבניית מנהרות, להקמת מחרטה ולהקמת מבנים לפעילות השוטפת של חמא"ס.

בנוסף, העבירה ח'טיב לחמא"ס ציוד לשימוש של הזרוע הצבאית של הארגון, ואף בחנה העברת ציוד רגיש, שהיה עלול לשמש לבניית מנהרות ולתצפיות על כוחות צה"ל. החקירה העלתה, כי ח'טיב העבירה מידע לחמא״ס, ובכלל זה מידע אודות תנועת כוחות צבא במהלך אחד מסבבי הלחימה עם רצועת עזה.

גורמים בכירים בקרב ערביי ישראל פעלו בדרישה לשחרורה וח"כ יוסף ג'בארין (חד"ש) מהרשימה המשותפת, העסוקה במגעים לגיבוש קואליציה, עמד בראש אחד הקמפיינים לשחרורה והשתתף באירועי המחאה מול ביהמ"ש בעכו, לצד עשרות פעילי התנועה האסלאמית.

על קמפיין אחר ניצח השיח' כמאל ח'טיב, שעומד בראש התנועה האסלאמית בישראל, בעקבות מעצרו של שיח' ראאד צלאח, מייסדה של התנועה.

לסוכנות הידיעות הישראלית TPS נודע, כי לצד ח'טיב נעצרו לחקירה מספר פעילים אסלאמיים במשולש ובהם גם בנו של שיח' ח'טיב, מועאז וכן השיח' ראאד פתחי, מאום אל פחם, סמכות רוחנית בכירה בפלג הצפוני של התנועה האסלאמית בישראל, שהוצאה מחוץ לחוק.

למרות שהפרשה נאסרה בפרסום, התגודדו עשרות פעילי התנועה האסלאמית בימים האחרונים מול בית המשפט בעכו כדי לפעול לשחרורה. ברשתות החברתיות התבקש הציבור הערבי בישראל לראות בח'טיב, כאילו הייתה אחות או אם בכל בית.
גם נשים, פעילות בתנועת ה"מוראיבטאת" האסורה על פי חוק בישראל, תנועה שהקים שיח' ראאד צלאח, לטובת המאבק על מסגד אל אקצא', השתתפו בקמפיינים לשחרורה ומספר קבוצות פייסבוק הוקמו על ידי פעילות ה"מוראביטאת" לתיאום הפעילות.
לסוכנות הידיעות הישראלית TPS, נודע ממקורות שונים, כי ח'טיב הינה פעילה מרכזית בתנועה האסלאמית ובאגודה בראשה עומד שיח' עלי קטנאני. במסגרת פעילותה באגודה יזמה ח'טיב באחרונה מבצעים לאיסוף תרומות וכספים דרך חשבון פייסבוק שהקימה לצורך זה.

ח'טיב קיימה קשרים עם אגודות צדקה וועדות זכאת ברחבי הגדה, הרצועה, מזרח ירושלים, הנגב ואף בחו"ל. האגודה של קטנאני, לצידו התראיינה ח'טיב במספר הזדמנויות, מסייעת לסטודנטים, לתלמידים, לעקרות בית ולאלמנות ויש לה סניפים ביהודה ושומרון, בעזה, בירדן, בבוסניה, בנגב ואף בסוריה. האגודה אף פתחה מרפאה בטול כרם. בראיון לאתר "מוסאוה" סיפרה ח'טיב, כי ביקרה בתורכיה וסייעה לפליטים סורים להתקשר עם משפחות בישראל שבקשו לתמוך בפליטים.

ח'טיב סיפרה על פעילותה ואמרה, כי היא פעילה בתחום "התרומות האלקטרוניות" מזה שלוש שנים וכי עד כה חיברה בין 500 לנזקקים לתורמים. במהלך הריאיון הדגישה, כמו גם קטנאני, כי הכספים לא עברו דרך חשבון הבנק שלה.
ח'טיב סיפרה, כי היא פועלת עבור משפחות שפונות אליה וכל תפקידה נועד לקשור בין התורמים לנזקקים. באחרונה פתחה חשבון בפייסבוק דרכו, לדבריה, זרמו כספים שנועדו לתמיכה ביתומים, למשפחות נזקקות ולאלמנות.

ברוך ידיד TPS

ברוך ידיד TPS


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.