חברת הקונגרס האמריקנית ממוצא פלסטיני, , הושבעה לתפקיד רק בשבוע שעבר, וכבר הספיקה לעורר סערה, כשקראה בצורה בוטה להדחת הנשיא טראמפ. אמש (שלישי) השתלחה טליב בפוליטקאים רפובליקנים תומכי ואמרה כי הם "שכחו" איזו מדינה הם מייצגים.

בציוץ בטוויטר כתבה טליב: "הם שכחו איזו מדינה הם מייצגים. זוהי ארצות-הברית היכן שחרמות הן זכות וחלק מהמאבק ההיסטורי שלנו עבור חופש ושיוויון". בדבריה בחרה טליב להתייחס להיסטוריה של ארה"ב כהיסטוריה "שלנו", למרות שהיא מרבה להזדהות כבעלת מורשת "פלסטינית".

דבריה של טליב עוררו את זעמם של פוליטיקאים רבים, ביניהם הסנאטור של פלורידה . רוביו כתב בטוויטר כי הטענה ל"נאמנות כפולה" מצד פוליטיקאים תומכי ישראל הינה התבטאות אנטישמית "טיפוסית".

הציוץ של טליב התייחס לציוץ של הסנאטור היהודי – שקבל על כך שהצעת חוק למאבק בחרם על ישראל – תהיה הראשונה לעלות לדיון בקונגרס האמריקני מאז "ההשבתה" של הממשל בוושינגטון שנמשכת מזה מספר שבועות.

סנדרס המתנגד לחקיקה שתאבק צייץ כי החקיקה נועדה "להעניש אמריקנים שמשתמשים בזכותם החוקתית לעסוק בפעילות פוליטית".

בשלב מאוחר יותר הגיבה טליב לרוביו וכתבה כי על והרפובליקנים להפסיק "להמציא מחלוקות" שמסיחות את הדעת מחוסר הפעולה שלהם.

הסנאטור ברני סנדרס. צילום: פליקר

הסערה סביב ההתבטאות של טליב סוקרה בהרחבה בתקשורת האמריקנית. גרג רה עיתונאי רשת "פוקס", כתב על הסוגייה כי לפי "רפובליקנים בכירים בסנאט": מנהיגי הדמוקרטים "מקווים להסתיר את העבודה כי טליב היא רק אחת מבין דמוקרטים חדשים רבים בקונגרס האוחזים בדעות אנטי-ישראליות עמוקות.

מוקדם יותר השבוע הגיב הנשיא טראמפ לדבריה של טליב נגדו ואמר כי "ההצהרות שלה מבישות".

"ההצהרות שלה היו מאוד גסות רוח", אמר הנשיא. "אני חושב שהיא ביזתה את עצמה ואת משפחתה בכך שהיא השתמשה בשפה כזו מול הבן שלה ומול מי שהיה שם, לא משנה מי". על הקריאות להדיחו השיב טראמפ כי "אי אפשר להדיח מישהו שעושה עבודה נהדרת".

כאמור, זמן קצר לאחר שהושבעה לקונגרס בשבוע שעבר, נשמעה טליב כשהיא מכנה את טראמפ "בריון" באזני תומכיה ומצהירה: "אנחנו הולכים להיכנס ולהדיח את הבן ז***".

 

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא