חברת החשמל פרסמה אתמול (שלישי) פוסט בפייסבוק ובטוויטר, בו היא מפרסמת מענק בסך 30,000 ש"ח שוועד העובדים יעניק ל"זוגות גאים שיתחילו בהליך פונדקאות".
בפוסט המלא נכתב: "גם אצלנו מציינים היום את יום המשפחה עם החלטה תקדימית שאנחנו ממש מקווים שעוד חברות יצטרפו אלינו . זוגות גאים עובדי ועובדות חברת החשמל שיתחילו בהליך פונדקאות יקבלו מענק של 30,000 ש"ח מארגון העובדים".

פרסום המענק לזוגות הגאים מצטרף ל'פרזנטורים' הידועים של חברת החשמל, שקע ותקע, אותם הציבור מכיר היטב מפרסומות שונות של החברה. לפני מספר שנים 'נולד' בן לשקע, אך חברת החשמל הכחישה קשר בין הדמויות המצויירות לבין ניסיון לקדם אג'נדות להט"ביות.
בתגובה למכתב ששלח ארגון 'בוחרים במשפחה' לחברת החשמל לפני מספר חודשים, בו דרש הארגון להפסיק את "התעמולה הלהט"בית" הנעשית תוך "ניצול פסול של מונופול", טענו בחברת החשמל כי "מדובר בבובות ותו לא, צר לנו על כך שהארגון בוחר להמציא לדמויות קשר ופרשנות שרחוקים מהכוונה לשמה יועדו, שהיא כאמור בטיחות בחשמל ושמירה על חיי אדם"

כעת, נראה כי בחברת החשמל החליטו לצאת מארון החשמל, ולקדם בגלוי אג'נדה להט"בית.

שקע ותקע.

בשיחה עם ערוץ 20 אומר מיכאל פואה, יו"ר ארגון 'בוחרים במשפחה': "הזכות של ילד לגדול בחיק אמו הביולוגית חשובה ומשמעותית הרבה יותר מקנית חווית הורות למי שבחרו שלא להביא ילד לעולם ולגדלו יחד עם אמו".

על הקמפיין של חברת החשמל אומר פואה: "חברת החשמל יחד עם הארגונים לפירוק המשפחה מחזירים אותנו לתקופות אפלות של סחר בילדים ובנשים. צריך לשים סוף לתופעה המבישה הזו".

פואה טוען כי התשובה שפרסמה חברת החשמל בעבר לגבי תקע ושקע מתגלית כלא נכונה: "מתברר שהתשובה שקיבלנו בעבר ביחס לשקע ותקע היא שקרית ואכן החברה מקדמת אג'נדה להטבית ששנויה במחלוקת ציבורית. אני רואה בחומרה רבה את השימוש בכספי ציבור במיוחד שמדובר בחברה כושלת מבחינה כלכלית שגרעונותיה מוטלים על הציבור".

במכתב ששלח ארגון 'בצלמו' ליו"ר ועדת החשמל נכתב: "יש בפרסום זה אפליה על רקע של נטייה מינית כיוון שאת ההטבה יכולים לקבל רק "זוגות גאים" ואילו "זוגות נורמטיבים" לא יזכו בהטבה. מליוני לקוחות של חברת חשמל מתנגדים לפגיעה שכזו בנשים ובילדים ומתוסכלים מכך שכספם הולך לעידוד פונדקאות ל"זוגות גאים" לה הם מתנגדים וזאת ללא ששאלו את דעתם בנידון".

מחברת החשמל טרם נמסרה תגובה.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.