שבעה חברי ועדת הפנים של הפרלמנט הגרמני שצפויים להגיע לביקור ארץ, היו אמורים להיפגש היום (ב') עם במשרדו. אולם חברי הפרלמנט הודיעו כי הם מסרבים להגיע למשרד הסמוך למטה הארצי של המשטרה בשייח' ג'ראח, בשל מיקומו במזרח , מעבר לקו הירוק. כשביקשו להיפגש במקום אחר, הגיב ארדן בביטול הפגישה. כך דווח ב' היום'.

לא ניכנע לברגותי. השר גלעד ארדן. צילום: יונתן סינדל/פלאש90
"מי שמעוניין ללמוד מהידע שלנו במאבק בטרור מוזמן וצריך להגיע למשרד לביטחון הפנים, גם אם הוא נמצא בחלק המזרחי של העיר". השר גלעד ארדן. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

 

השר לביטחון פנים הסביר את המניע וביטול ואמר כי "לא נקבל חרם על ירושלים בירתנו או על חלק ממנה. מי שמעוניין ללמוד מהידע והניסיון שלנו במאבק בטרור מוזמן וצריך להגיע למשרד לביטחון הפנים, גם אם הוא נמצא בחלק המזרחי של העיר". עוד הוסיף השר ארדן כי "ממשלת גרמניה חייבת לשקול מחדש את מדיניותה. אחרי 50 שנה, הגיע הזמן להכיר בירושלים כבירת ישראל ולכבד את ריבונותנו בה".

על פי הדיווח, מאחורי ביקורם של חברי הפרלמנט עומדת יוזמה של פרו ישראלי, ומטרתו של הביקור הוא חשיפת ועדת הפנים של הפרלמנט הגרמני, האחראית לביטחון הציבור, להתמודדות ישראל עם איומי וניהול אסונות.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.