על רקע התרבות מקרי האנטישמיות בעולם בשנה האחרונה ובכלל זאת גם באוסטרליה, חברי פרלמנט אוסטרלים מממפלגת השלטון – המפלגה הליברלית לערוץ 20: "נמשיך להלחם נגד האנטישמיות ובכל סוג של גזענות בכל רחבי ".

חבר הפרלמנט המקומי של מדינת ויקטוריה דוד סאות'וויק התייחס לנגע האנטישמיות בארצו ואמר כי לפי דו"ח שפרסמה הקהילה היהודית במדינה, במהלך 2018 חלה עלייה של 59% בתקריות האנטישמיות במדינה – בהשוואה ל-2017.

בין היתר הזכיר חבר הפרלמנט כי בית-דיור לניצולי שואה הושחת בצלבי קרס, וכי צעירים יהודים הותקפו בעת שהשתמשו בשירותי התחבורה הציבורית. לפי סאות'וויק,  מאחוריי המקרים עומדות קבוצות ניאו-נאציות.

חבר הפרלמנט הפדרלי מר טים וילסון שהתייחס גם הוא לתופעת האנטישמיות, אמר כי תנועת ה- באוסטרליה היא "שולית", ואינה נהנית מלגיטימיות במיינסטרים של החברה. משום כך לפי דעתו אין צורך ביוזמות חקיקה נגד ארגוני ה-.

Scott John Morrison
ראש ממשלת אוסטרליה . צילום: דיויד גריי, רויטרס

הפוליטיקאים התייחסו גם להצהרת ראש הממשלה סקוט מוריסון בסוף השנה שעברה כי אוסטרליה מכירה במערב ירושלים כבירת ישראל, ושוקלת להעביר אליה את השגרירות. "המהלך היווה הצהרה של כוח ואמון", אמר סאות'וויק, והוסיף כי מדובר בצעד שמעיד על "תמיכתה של אוסטרליה בישראל עם הכרה של ממשלתנו בבירה האמיתית של ישראל".

"בתור אומה עצמאית, לישראל יש את הזכות לקבוע מה תהיה הבירה שלה. החלטה להעביר את השגרירות האוסטרלית למערב ירושלים תשקף את מה שכבר מתקיים במציאות", הוסיף. חבר הפרלמנט וילסון אמר כי "המפלגה הליברלית תמיד הייתה פרו-ישראלית. המפלגה מאמינה שלישראל ולאוסטרליה ישנם ערכים משותפים, מה שהופך אותנו לבני-ברית טבעיים".

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא