משפחת ג'אבר בחברון מתכחשת לפרסומים אודות פגישת בנה, מוחמד ג'אבר, עם חבר הכנסת יהודה גליק (הליכוד), פגישה שתועדה בתמונות שהעלה גליק לחשבון הטוויטר שלו במהלך חג הקורבן בשבוע שעבר (העיד אל-אדחא), תחת הכיתוב "אינשאללה שנחיה כאן כולנו בשלום" ואיחול חג שמח. זאת לאחר ששירותי הביטחון של הרשות הפלסטינית החליטו לעצור את ג'אבר הבן בעקבות הפגישה.


משפחתו של מוחמד הגדירה את חבר הכנסת כמי ש"מוביל את פלישות המתנחלים אל מסגד אל-אקצה" והצהירה בתוקף בפני התקשורת הפלסטינית: "אין לנו אח שלישי, אנחנו חפים מפשע ממנו". עוד הבהירה המשפחה כי היא רואה במעשה זה "בגידה במולדת". "אנחנו דוחים ומכחישים כל מגע עם הישראלים", אמר זיאד ג'אבר, ראש ועדת הרפורמות של משפחת ג'אבר בחברון, ל"חדשת קודס". "אנחנו משפחה לוחמת שהגנה על העיר חברון וילדיה נעצרו מיד לאחר כיבוש העיר. בניה נעצרו על ידי הכיבוש". עוד נמסר מהמשפחה, כי הם שוקלים את הצעדים שיפעילו נגדו על פגיעתו בכבוד המשפחה.

בתגובה לדיווח, מסר ח"כ גליק לגל"צ כי מעצרו של "ידידו" מוחמד ג'אבר "מוכיח שהרש"פ פניה לא לשלום אלא למלחמה" והוסיף כי "אם תיפול שערה משערות ראשו – האשמה תהיה עליהם".

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20