כבר תקופה ארוכה, ארוכה מדי, שדואר ישראל הופך לבדיחה לא מצחיקה. חבילות שנתקעות חודשים או לא מגיעות כלל ליעדן. הזמנות לחתונה שמגיעות חודשים אחרי הלידה ועוד. קריקטורות רבות כבר הפכו את הסיפור לעצוב למדי.

כל מיני סיבות ותירוצים נתנו לעניין. אנחנו רוצים להעלות מחשבה, שיש בה יותר מניחוש לסיבה של עיכובי הדואר – ראו זאת כקונספירציה מעניינת שמצריכה בדיקה.

הקניות בישראל ובעולם עוברות מהפכה. מהפכה דיגיטלית. העולם הגלובלי שאנחנו יוצרים גורם למהפכה שעוד לא הייתה כמותה – ניתן לקנות בלחיצת כפתור כמעט כל דבר מכל מקום ברחבי העולם.

החבילה עוברת לאט מדי. צילום: פלאש 90
החבילה עוברת לאט מדי. צילום: פלאש 90

התחרות הקיימת איננה כבר של שווקים מקומיים, כי אם של העולם כולו. מעצם היותנו “עם סגולה” הדבר לא יפגע בכל התחומים הן בשל השפה הייחודית והן בשל מסורות יהודיות שנוהגים בהם רבים מאיתנו, בעיקר בתחום המזון.

אבל עדיין, התחרות הזו היא זעזוע עצום למשק. זעזוע שמשמעותו מבחינת האזרח הקטן יכול להיות הוזלה משמעותית מחד ומאידך משמעותו לשוק הישראלי היא זעזוע כלכלי ומצריכה התארגנות מחדש.

ייתכן, ושוב זו מחשבה ויותר מכך, שדואר ישראל מתעכב כדי למנוע את רוע הגזירה. ייתכן, ושוב מדובר בספקולציה, אך אחת שאפשרית לחלוטין מהיכרותנו עם השוק, שכוחות מסוימים שיכולים להפסיד מהעניין מעכבים את העסק.

והם אומנם מצליחים נכון לעכשיו לעכב בעוד מס’ חודשים או שנים מעטות את מה שיגיע לכולנו אם נרצה או לא נרצה ובענק – עידן הקניות הגלובליות.

אז הנה עצה קטנה לממשלת ישראל או לנוגעים בדבר- דואר רע לא ימנע את המהפכה, הוא אולי יעכב אותה מעט ויצור על הדרך עשרות אלפי אזרחים לא מרוצים. אז תתכוננו למהפכה הקניות הגלובלית, ורצוי שעה אחת קודם. ותעבירו כבר את החבילה.

20 News

20 News


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.