תומכי ימין? רוצים את נתניהו בשלטון לעוד כמה שנים? אז תתעוררו הבוקר ושלחו זר פרחים גדול לשופטים עוזי פוגלמן, יצחק עמית, מני מזוז, דפנה ברק ארז וענת ברון.
הם אלה שחשבו שזה בסדר גמור לאפשר להיבא יזבק שתמכה בגרועים שבמרצחים להתמודד לכנסת ישראל.
אם עד עכשיו מערכת הבחירות היתה מנומנמת, ובימין המפולג נרשמה תנומה קלה, ממש כמו בסבב הבחירות האחרון, הרי שההחלטה המקוממת הזאת של בג"צ היא שעון מעורר מצויין למצביעי הימין הרדומים.
מי שרוצה כאן מדינת כל פקידיה שיישאר בשניים במארס בבית או שיצביע לשמאל. מי שרוצה לרסן את בג"צ, להחזיר אותו לתפקידיו המסורתיים ולשבץ עוד שופטים מתונים ושמרנים חייב לבוא ולהצביע נכון.
לא שמעתי אמש והבוקר את בכירי כחול לבן או מפלגת העבודה יוצאים באופן ברור ונחרץ נגד החלטת בג"צ. אומנם מפלגת גנץ הצביעה נגד יזבק בוועדת הכנסת, אבל בזה תם הטקס. בכל זאת, אל תשכחו שהמשותפת המליצה על גנץ בפני הנשיא רק לפני חודשיים.
בשמאל לא יבקרו אף פעם את החלטות בית המשפט, שם יש רק אשם אחד בהכל ושמו נתניהו.
בימין חייבים להודות בכישלונם בעשור האחרון לבצע שינויים מרחיקי לכת במערכת המשפט ואכיפת החוק, אבל להתחייב שאם תקום כאן ממשלת ימין במארס הנושא הזה יהיה בראש סדר העדיפויות. אם נתניהו ישאיר בתפקידו את אמיר אוחנה וייתן לו כר פעולה נרחב ללא הפרעות מיותרות, הוא כבר יידע מה לעשות.
אם גנץ יהפוך כאן ראש ממשלה, המשך מדיניות אהרון ברק מובטחת לכולנו. הידד לאקטיביזם השיפוטי.
בימין חייבים להניח כעת את נושא הריבונות בצד. עם כל הכבוד למוטיבציית היתר של בנט לסיפוח כאן ועכשיו, אני משוכנע שהוא לא באמת חושב שיהיה זה נכון ללכת נגד האמריקנים בעת הזאת. מספיק לשמוע את דבריו של השגריר פרידמן אתמול כדי להבין שבבית הלבן העמדה ברורה: החלת ריבונות – כן, אבל רק לאחר סיום כל התהליכים הנדרשים.
זה הזמן שהליכוד וימינה יובילו סדר יום חברתי-משפטי. כן, צריכים לדבר על יוקר המחייה וגם על מה שצריך לעשות במערכת הבריאות, והמאבק בעוני אולם לצד זה להדגיש את הצורך ברה-ארגון בפרקליטות ובבית המשפט העליון. בין היתר באמצעות שינוי הרכב הוועדה לבחירת שופטים. מילה שלי – הנושאים האלה, בטח אחרי עוד החלטה מתריסה של בג"צ, תוציא לקלפיות הרבה יותר מצביעי ימין מאשר איזה מיני סיפוח מאולץ שעלול בסופו של דבר לגרום ליותר נזק מתועלת.
אלדר ממן

אלדר ממן:עוד באותו נושא