שש שנים למבצע צוק איתן בו נכנס צה"ל לרצועת עזה במטרה למגר את איום מנהרות הטרור של החמאס,  ובו נהרגו 68 חיילים, ו5 אזרחים.

היום הוא תאריך אזכרתם של 13 לוחמי צה"ל אשר נפלו בקרב בשכונת שֻׁגַ'אעִיַּה. בצל נגיף הקורונה היום המשפחות השכולות נאלצות לקיים אזכרה במתכונת מצומצמות עד 20 איש, וללא הרבה מקרוביהם.

אסנת מנדלוביץ, אימו של סמ"ר עוז מנדלוביץ' לוחם גדס"ר גולני אשר נהרג  כתוצאה מקרב פנים אל פנים מול מחבל,  מוסרת בשיחה לערוץ 20 כי כל שנה הם עושים אזכרה גדולה ומכובדת בהשתתפות כל חבריו של עוז, והמשפחה המורחבת, השנה הם צריכים להסתפק במתכונת קטנה של עד 20 אנשים בהתאם להנחיות.

צפו בסרטון של אסנת:

 

 

"לראות הרבה אנשים שמגיעים לאזכרה זה הכוח שנותן לי להמשיך כל השנה". אסנת זועקת את זעקתם של המשפחות השכולות אשר בנוסף להגבלות המקשות על קיום אזכרות יקיריהם כמתוכנן, אין שום התייחסות ותמיכה מהתקשורת במשפחות השכולות בזמנים קשים אלה:"פתחתי היום את הערוצים ולא ראיתי שום התייחסות על הנופלים, אנשים שכחו את האנשים שבזכותם הם פה".

 

 

בין הנופלים אשר תאריך אזכרתם מתקיים היום נמצאים :

שבעה לוחמי גולני אשר נפלו  ב'אסון הנגמ"ש' שבו נפגעו שני נגמ"שים מפגיעת טיל נ"ט במהלך פעילות צה"ל: סמ"ר שחר תעשה, סמ"ר דניאל פומרנץ, סמל שון מונדשיין, סמל בן וענונו, סמ"ר אורן נח וסמל מקס שטיינברג זכרם לברכה.

רב-סרן צפריר בר אור,איתו נפלו סרן צבי (צביקה) קפלן וסמל ראשון משה (מושיקו) אסנקו זכרם לברכה, אשר נהרגו מפגיעת טיל בביתם בשכונת שֻׁגַ'אעִיַּה.

סמ"ר שון כרמלי ז"ל חייל בודד מארה"ב שנפל בהיתקלות עם מחבלים בשכונת שֻׁגַ'אעִיַּה

סמ"ר בניה רובל ז"ל

וסמ"ר אורון שאול שלא הוחזר עד היום לישראל.

יש לציין כי לאחר נפילת עוז, הקימה אסנת עמותה אשר עוזרת לנפגעי הלם קרב ומנציחה את זיכרו של עוז מנדלוביץ' ז"ל.

מצורף פוסט לעמוד הפייסבוק של עוז לצפייה ישירה באזכרה

https://www.facebook.com/giborisrael/

 

 

 

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.