19:41 18/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > זעם בשיריון: "שאייזנקוט יפנה את עמונה"

זעם בשיריון: "שאייזנקוט יפנה את עמונה"

חדשות 0404: לוחמי שיריון שובצו לפנות את היישוב עמונה. החיילים זועמים: "לא התגייסנו כדי לפנות יהודים"

מרד נוסף בחיל השיריון? עורך חדשות 0404 בועז גולן פרסם אמש (ה') כי כוחות הביטחון ממשיכים להיערך לפינוי עמונה. לצד שוטרי מג"ב, גם חיילי צה"ל שובצו לפינוי הכפוי של היישוב עמונה, עליו הורה בית המשפט העליון. על פי הפרסום, לחיילי שיריון נמסר כי עליהם להתכונן למשימת פינוי בעמונה.
פינוי עמונה "לא פעולה צבאית". למצולמים אין קשר לכתבה. צילום: הדס פרוש, פלאש 90
פינוי עמונה "לא פעולה צבאית". למצולמים אין קשר לכתבה. צילום: הדס פרוש, פלאש 90


"שאייזנקוט יפנה"

לפי הפרסום ב-0404, החיילים שקיבלו הודעה על כך שהם מיועדים לקחת חלק בפינוי עמונה התרעמו והודיעו כי אינם רוצים לקחת חלק במשימה שכזאת. לוחם בגדוד צוטט כאומר: "לא התגייסנו לצה"ל כדי לפנות יהודים. התגייסנו בדיוק למטרה הפוכה – כדי לשמור על יהודים".
לוחם אחר צוטט כאומר כי: "אנחנו לא מוכנים לקחת חלק במשימה כזאת. זו לא משימה צבאית. זו משימה אזרחית נטו. אנחנו לא מוכנים להיות לא במעגל הראשון של הפינוי וגם לא במעגל השני שמאבטח. אנחנו פשוט לא רוצים להיות חלק מפינוי יהודים מבתיהם. שהרמטכ"ל יפנה אותם… נראה אותו. אנחנו לא מוכנים לפנות את אחינו מבתיהם".
בצה"ל סירבו לאשר או להכחיש את הדברים ומדובר צה"ל נמסר בתגובה לחדשות 0404: "צה"ל יפעל בהתאם להנחיות הדרג המדיני למימוש החוק והסדר ביהודה ושומרון".
לפני כשנתיים, הודיע דובר צה"ל כי חיילי צה"ל לא יטלו חלק בפינוי יהודים מבתיהם. תגובת צה"ל אז היתה לאחר שלוחמים מגדוד 101 בצנחנים ולוחמים נוספים הוזעקו לפינוי יהודים מאחת הגבעות והוחלט שלא ייקחו חלק בפינויים.

כזכור, אתמול פורסם כי לוחמי משמר הגבול החלו לעבור הדרכה ואימון לקראת פינוי עמונה. קציני מג"ב המתמחים בהפרות סדר נשלחו מכל הארץ לטובת הדרכה ללוחמים השונים ששובצו – בין השאר פלוגת שחר תל אביב וכן לוחמי מג"ב ממחוז חוף ועוד. גם לוחמי מג"ב זעמו על העובדה ששובצו לפינוי יהודים.
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

גידול צמחי מריחואנה בשטחי בסיס צאלים. צילום: עמותת רגבים

קצין בכיר נעצר בחשד לסחר בסמים

המשטרה הצבאית עצרה קצין בדרגת רב סרן בעת שניסה למכור סמים מסוכנים בכמות משמעותית: "צה"ל מוקיע מכל וכל את המעשים בהם חשוד הקצין"