בדף הפייסבוק הרשמי של צה"ל באנגלית פורסמה ביום שישי האחרון ברכה לעולם המוסלמי לרגל חג ה'עיד אל פיטר' המציין את סוף צום הרמדאן: "אלפי מוסלמים הגיעו היום להתפלל במסגד אל-אקצה לרגל סיום הרמדאן. חג '' שמח". לצד הטקסט פורסמה תמונה של (ולא אל-אקצה כפי שצוין בטקסט), כשברקע אלפי מתפללים מוסלמים.

הפוסט שפורסם בדף הפייסבוק הרשמי של דובר צה"ל באנגלית. צילום מסך

 

התגובות הזועמות לא איחרו לבוא. מאות גולשים מהארץ והעולם תקפו את דובר צה"ל על הבחירה התמוהה לברך את העולם המוסלמי בימים מתוחים אלו דווקא עם תמונה של כיפת הסלע על ההר הקדוש שלנו. רבים מהם כתבו שמדובר בחוצפה, ביזיון, עלבון, התערבות פוליטית ואף בגידה בערכי המדינה היהודית. אחד הגולשים מחו"ל אף הגדיל וכתב שהוא "ככל הנראה פספס את ברכת החמאס לעם ישראל בפסח האחרון… ".

בין יתר התגובות הזועמות היו גם: "עם וצבא שלא מכבדים את המורשת שלהם מי יכבד אותם?"; "מישהו ממש אבל ממש מטומטם ודיביל פירסם את הצילום הלא נכון בזמן הלא נכון"; "אויבנו מעולם לא חלמו לשיתוף פעולה כל כך פורה מצדכם"; "צבא הקרן החדשה לישראל והסוכנים הזרים. זה מקום בית המקדש".

מדובר צה״ל נמסר בתגובה כי ״מדובר בפוסט ברשת החברתית באנגלית המיועד לקהל הבין לאומי. הפוסט מציין את חופש הדת והפולחן שאיפשרו כוחות הבטחון במהלך חודש הרמדאן. כל ניסיון לשוות לפוסט אמירה אחרת מגוחך וחסר בסיס".

לינור בר-אל

לינור בר-אל


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.