"אני לא חבר לא בחמאס ולא בחיזבאללה, אלא במפלגה הקומוניסטית הישראלית ובתנועת חד"ש שדוגלות בשלום, בשוויון ובאחוות העמים", הצהיר רג'א זעאתרה, סגן ראש עיריית חיפה, המיועד בתגובה לקריאת ראש הממשלה לבטל את מינויו. "הסכנה האמיתית לעם בישראל", לדבריו, "לא נמצאת בעיריית חיפה, אלא ברחוב בלפור 10 בירושלים", הוסיף וקבע: "כשאני אהיה סגן סביר להניח שנתניהו ודרעי כבר ישבו בכלא".

רג׳א זעאתרה: ״אם זה גינוי של חיזבאללה או תלוש מהעירייה, אני מוותר על התלוש״

רג׳א זעאתרה: ״אם זה גינוי של חיזבאללה או תלוש מהעירייה, אני מוותר על התלוש״בשבוע הסוער בחייו הפוליטיים, התייצב סגן ראש העירייה המיועד לריאיון בלעדי באולפן "זירה חופשית – עם אלי לוי וענבר דותן״: ״קליש לא ביקשה ממני מעולם למתן את האמירות שלי״. עציוני, קפלון ועידו מגיבים בזעםרדיו חיפה-107.5 שמשון עידו דוד עציוני – ראש חדש לחיפה Eli Levi – אלי לוי

פורסם על ידי ‏זירה חופשית – עם אלי לוי וענבר דותן‏ ב- שישי, 7 בדצמבר 2018

מוקדם יותר היום (א') אמר רה"מ בנימין נתניהו אמר בישיבת הממשלה כי יש לבטל את מינויו של זעאתרה ואף סיפר: "ניסיתי להשיג הבוקר את ראש עיריית חיפה עינת קליש כדי לבקש ממנה לבטל את מינוי סגן ראש העיר שתומך בחיזבאללה וחמאס. אני מקווה שהיא תיענה לבקשה".

עוד הוסיף רה"מ כי הוא "שמח שחברנו אריה דרעי התחיל כבר לטפל בנושא ואני יודע שגם רבים אחרים התבטאו בו". לדבריו של רה"מ, "זה דבר שאינו מתקבל על הדעת ומכיוון שהוא אינו מתקבל על הדעת הוא גם לא יתקיים, אני משוכנע בזה".

בראיון לרדיו 103fm הבוקר, שב הסגן המיועד על דבריו והתעקש כי "דאעש עשו טיהור אתני וגם התנועה הציונית עשתה טיהור אתני בשנת 48', אני לא מגלה משהו חדש".

זעאתרה אף הסביר את תמיכתו בבשאר אל-אסד בכך שהמלחמה בסוריה "מסובכת". לדבריו, "מי שצריכה להכות על חטא זו ממשלת ישראל, ששיתפה פעולה עם ג'בהאת אל-נוסרה ועם אל-קאעידה".

מוקדם יותר שר האוצר משה כחלון, חיפאי בעצמו, מסר לערוץ 20 כי "אין מקום במערכת הציבורית לאדם שמייצג דעות מסיתות בהתנהגותו כנגד מדינת ישראל".

בתוך כך, אלי דבי, מייסד ארגון 'לנצח אחי', המונה יותר מ- 6,000 אחים שכולים, פנה לראש העיר עינת קליש רותם בדרישה שלא למנותו.:עוד באותו נושא