יו"ר מפלגת '' הגיעה יחד עם ח"כ עיסאוי פריג' לפגישה עם יו"ר הרשות הפלסטינית () במוקטעה ברמאללה. בהצרה משותפת שנשאו השניים, אמרה זנדברג כי "אנחנו באנו לכאן עם מסר של שלום. להעביר את המסר ששלום הוא הנושא שצריך לעמוד במוקד הבחירות ולעמוד על סדר יומה של הממשלה הבאה".

פגישת ח"כ עם יו"ר הרש"פ אבו מאזן. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

 

יו"ר 'מרצ' הוסיפה ואמרה כי "שלום יבטיח את הביטחון של ישראל והוא האינטרס של שני העמים. הדרך לשלום עוברת במו"מ לשתי מדינות. זה מה שצריך לעמוד על סדר יומה של הממשלה הבאה. 'מרצ' מדגישה את הנושא הזה. בשביל שיעמוד על סדר יומה שלה הממשלה הבאה הוא צריך להיות על סדר היום של הבחירות".

לדבריה, "כל ממשלה שלא תקום, חייבת לפתוח במו"מ. מרצ, בתור המפלגה היחידה שמובילה את נושא המו"מ ופתרון שתי המדינות, מתכוונת להבליט את הנושא גם במערכת הבחירות וגם להביא אותו לפתחו של הממשלה הבאה".

אבו מאזן: "לא נזוז מדרישתנו לדון בגבולות 67'"

אבו מאזן מצידו, טען בפניה כי "כפי שאתם יודעים, פנינו לשלום ואין לנו אופציה אחרת. את העמדה הזאת נקטנו מ-1988 ואנחנו דבקים בה עד היום. דרישתנו היא לדון בגבולות 67'. אנחנו מושיטים את היד לכל ממשלה ישראלית שתאמץ את הדברים האלה. זוהי עמדתנו ולא נזוז ממנה".

יו"ר הרש"פ המשיך ואמר כי "למרות שיש עמדות שונות וקיצוניות אנחנו נמשיך לדבוק בדרך הזו. יש לנו פרוטוקלים והסכמות שאנחנו מחוייבים להם למאבק בטרור. אנחנו פונים למדינת ישראל וקוראים לה: 'אין לכם זכות להחזיק את הכספים שלנו. ישראל אחראית לבעיה הכלכלית שאנחנו עוברים כרגע, אבל עמדתנו המדינית לא זזה: פתרון שתי המדינות, מאבק בטרור והחזרת הכספים שלנו".

הוא חתם את דבריו באומרו כי שמח מאד "לשמוע את הדברים של יור מר"צ ותרבות השלום תמשיך להתקיים".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.