החינוך של הילדים שלנו קריטי, וגם אם הם עדיין לא ממש בטוחים מה ירצו להיות כשיגדלו – לנו ברור שזה הזמן שלהם לקבל את הידע ואת הכלים לקראת הרגע שבו יתקבלו ההחלטות. כדי לעזור להם להגיע אל היעד הזה אנחנו צריכים לספק להם נוחה ונעימה, גם כדי שלא יהיו להם תירוצים אבל בעיקר כדי לאפשר להם ללמוד בתנאים אופטימליים. הנה כמה יעילות לתכנון הפינה הזו.

1 – בחרו שולחן עבודה חזק

לא משנה בן כמה הילד או בת כמה המתבגרת שלכם, בכל גיל הם מקבלים שיעורי בית ונדרשים ללמוד למבחנים או להכין עבודות. אם כן, אין ספק שהשולחן שלהם צריך להיות נוח ומרווח מצד אחד, אבל גם חזק ואיכותי מצד שני. כך הוא ישרת אותם נאמנה לאורך כל תקופת הלימודים ועד לרגע שבו תגיע תעודת הבגרות. שולחן עץ מלא עוצמתי ישרוד כל אתגר, גם את עומס הספרים וגם את העבודה הרבה שמחכה להם בתקופת הבחינות.

2 – מרחב משפר יעילות

אם הזכרנו את ריבוי המשימות, השיעורים, המבחנים והעבודות, בהחלט רצוי לספק לילדים שלנו פתרונות אחסון יצירתיים ונוחים, ובעיקר להבטיח להם מרחב עבודה. אם עומד לרשותכם שטח גדול למדי תוכלו לבחור בשולחן רחב ממדים, אבל גם אם הפינה קצת יותר צרה תוכלו לפנות מקום ולתלות על הקיר כוורת או מדף להצבת ספרי הלימוד, כלי הכתיבה או כל פריט אחר שקרוב ללבם.

3 – מדפים או כוורת?

ספרי הלימוד נערמים ככל שהזמן חולף, והמדפים בספריה או מעל שולחן הכתיבה עשויים להיראות עמוסים ומתישים. דרך טובה להפחית עומס ולהפוך את החדר כולו לנעים קצת יותר (ומאיים קצת פחות) היא להחליף את המדפים הקלאסיים בכוורת המשלבת בין פינות פתוחות לבין דלתות סגורות שמסתירות את ספרי המתמטיקה וההיסטוריה. כך אפשר לעצב את החדר בקלות רבה יותר וגם לשמור על מראה מסודר.

4 – התאמה לעיצוב החדר

פינת הלימודים היא חלק בלתי נפרד מחדר השינה של הילד, וזה בעיקר מחייב אתכם לתכנון מדויק של כל האלמנטים השונים. כלומר, שולחן העבודה, הכיסא וכוננית המדפים, כולם צריכים להשתלב גם עם המיטה ועם ארון הספרים. דרך טובה אחת להשיג אחיד ונעים יותר היא לתכנן מראש חדר ילדים שכולל את כל המרכיבים הללו ומתוכנן מעץ מלא ואיכותי שישרת את הילדים נאמנה לפחות עד הגיוס (וכנראה גם בלימודי התואר האקדמי). עץ אלון או אורן הם דוגמאות מצוינות לחומרי גלם חזקים מאוד שאיתם כדאי לעבוד.

5 – צבעים רכים וניטרליים

צבעים חזקים ובוהקים מסיחים לרוב את הדעת, בעוד גוונים רכים משרים אווירה נעימה ומזמינה יותר, וגם מעודדים יותר ריכוז. לכן מומלץ לבחור בקפידה את צבעי הפריטים השונים בפינת הריהוט, וכדי להבטיח שימוש בצבעים בריאים ואיכותיים יותר כדאי לבחור בצבע ולכה ללא כימיקלים רעילים. צבעים על בסיס מים הם לא רק ידידותיים יותר לסביבה – הם קודם כל בריאים הרבה יותר גם לילדים שלכם.

היכנסו לאתר האוס אין לדגמי שולחנות כתיבה לילדים מעץ מלא וללא שימוש בכימיקלים. למידע נוסף בנושא גלשו למדריך העיצוב של מילי עשור, מנכ"ל ובעלת האוס אין שמייעצת, נותנת טיפים פרקטיים ופתרונות לעיצוב חדרי ילדים ונוער.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.