צילום: depositphoto

חג הפסח ועונת האביב בכלל מאפשרים הזדמנות נפלאה לחדש את הבית לקראת האביב, לאוורר שמיכות, לזרוק פסולת וחפצים מיותרים ואף לבצע כללית בבית וזאת משום שבחודשי הקיץ מגיעים יותר חרקים לאזורים של מבנים מאוכלסים .
בכל הנוגע לניקוי והדברת הבית אחת התופעות שיש למגר היא תופעת הפשפשים כאשר הנם חרקים מזיקים ועוקצים אשר נוהגים להתנחל בבתים ומבנים בשל לחות ורצון להימצא בין בדים – מה שיכול להפוך את החיים לבלתי נסבלים, קשים ומגרדים. בשל כך חשוב לדעת שניתן לפתור את הבעיה על ידי הדברת . אבל מהו פשפש? וכיצד מדבירים אותו? כל המידע בהמשך.

ראשית כל – מהם פשפשים?

כיום ישנם כמה סוגים של פשפשים שהנפוץ ביותר הוא פשפש המיטה. כדי לדעת יותר על חרקים אלה חשוב להבין שהם נמשכים למקומות סגורים ולחים תוך שפשפשים עוקצים בני אדם וחיות ואוהבים לשהות בין מצעים ושמיכות. בשל כך חשוב לבצע הדברת פשפש המיטה על ידי אנשי מקצוע ולעשות זאת לפני שהחרקים יתרבו.

אז איך מתבצעת הדברת פשפשים?

כיום ישנן 3 דרכים מרכזיות לבצע את ההדברה, כאשר יש לדאוג להדברה המקצועית והמתאימה מבין סוגי ההדברות:

הדברה שמתבצעת על ידי רעלים אשר פוגעים במערכות העצבים של פשפשים וחקרים נוספים בבית. הדברה זאת נחשבת יעילה במיוחד וזאת משום שהיא מדבירה וממגרת לחלוטין את הבעיה. עם זאת חשוב לדעת שביצוע הדברה זה מצריך יציאה מהבית של בני אדם ובעלי חיים לכמה שעות טובות וזאת כדי שהשפעתם של חומרי ההדברה תתפוגג עד החזרה לבית.

אם אתם רוצים לבצע הדברה באופן עצמאי או באמצעות אנשי המקצוע דעו כי הדברה של קיטור יבש יכולה לסייע לכם להיפטר מהפשפשים לעד. הדברה מסוג זה נעשית באמצעות מכונת קיטור המוציאה אדים חמים אשר מנקים את המיטות, השטיחים, המזרנים וכל חפץ שנטפלו איליו הפשפשים.

דרך נוספת לבצע הדברת פשפשים היא הקפאת פשפשים. את החרקים ממגרים באמצעות הדברת קור כאשר הדברה מסוג זה נועדה גם היא להדביר את פשפש המיטה, תוך שימוש בקור והקפאה . המדביר מקפיא את הפשפשים שסובלים מקור, מה שהופך את הדברת פשפש המיטה ליעילה במיוחד.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.