10:18 21/11/2017
מבזקים
דף הבית > ספורט > ותיקי מכבי ת"א בשומרון: "זכות גדולה להיות פה"

ותיקי מכבי ת"א בשומרון: "זכות גדולה להיות פה"

ביום הולדתו ה 27 של מלאכי רוזנפלד הגיעו שחקני מכבי תל אביב הוותיקים למשחק ראווה לזכרו בתפוח שבשומרון. דורון גמצי: "השומרון הוא חלק מאיתנו"

וותיקי מכבי תל אביב עלו על הפרקט בכפר תפוח שבשומרון למשחק ראווה מול אליצור שומרון לזכרו של מלאכי רוזנפלד. רוזנפלד נרצח בפיגוע ירי ביוני 2015 כשהיה בדרכו הביתה עם חבריו ממשחק כדורסל בליגות בנימין.

צילום: רועי חדי
צילום: רועי חדי

מחלקת הספורט במועצה האזורית שומרון החליטה להנציח את זכרו. ליגות השומרון נקראות על שמו. והערב יום לאחר יום הולדתו ה 27 קיימה המועצה האזורית שומרון משחק ראויה לזכרו זאת כחלק משיתוף פעולה עם מועדון הכדורסל של מכבי תל אביב. המשחק אגב הסתיים בתיקו מותח 56:56.

"יצחק היה אוהד שרוף"

אליעזר רוזנפלד אביו של מלאכי התרגש מאוד מהמחווה ואמר: "אני חושב שזהו חלום של כל אוהד ספורט במיוחד אוהד של מכבי תל אביב, לפגוש את השחקנים שהוא רואה דרך המסך וזה חלום גם של כל משפחה שאוהבת כדורסל. מלאכי נרצח בדרך חזרה ממשחק כדורסל וזה רק הופך את המחווה הזו ליותר מרגשת מבחינתנו. וזה שאגודת הספורט מכבי תל אביב ומועצה אזורית שומרון לקחו לליבם את הסיפור שלנו זה מאוד מרגש ומחמם את הלב.  חושב שאם הילדים שלי היו חיים, יצחקי הגדול שהיה אוהד שרוף של מכבי והיה בורח מהצבא כדי לראות משחקים של מכבי ומלאכי שהיה גם הוא אוהד שרוף שלהם, הם היו פורצים בצהלות שמחה ובצחוק. בשבילנו זו סגירת מעגל, או פתיחת מעגל חדש שוב להתחבר לבנים".

צילום: רועי חדי
צילום: רועי חדי

עוד הוא הוסיף כי: "דווקא העובדה שמועצה אזורית שומרון היא מועצה שכנה ובכל זאת היא לקחה ללב את הסיפור שלנו ועושה עבורנו כ"כ הרבה לאורך שנה, זה מאוד מרגש עבורנו ההזדהות שלהם ונותן לנו תחושה שיש לנו אחים בשומרון שאנחנו יכולים לסמוך עליהם".

שרה, אמו של מלאכי רוזנפלד נשאה דברים לפני תחילת המשחק וריגשה את הנוכחים: "פרשת נוח זו פרשת הבר מצווה של מלאכי. מאוד מרגש אותי האירוע הזה. מרגש אותי האנשים שפה. החיבור בין שומרון לבנימין שזה כאילו ברור מאליו אבל זה לא ברור מאליו. בתור הורים של יצחקי ומלאכי שמתגעגעים הרבה מאוד שנים, היום היום שלנו צבוע בצבעים של געגוע. מחוות אנושיות כאלו הופכים כת הגעגוע לנסבל יותר".אני

מלאכי רוזנפלד. צילום: באדיבות המשפחה
מלאכי רוזנפלד. צילום: באדיבות המשפחה

הדס אחותו של מלאכי: "מזה 14 שנה מאז שיצחקי נהרג והיה אוהד שרוף של מכבי תל אביב אני לא מסוגלת לראות משחקי כדורסל זה מדי כואב. בטח אחרי הרצח של מלאכי שכ"כ אהב כדורסל. זו פעם ראשונה שאני אראה משחק מאז וזה לגמרי לא פשוט חלק מהאחים שלי פשוט לא היו מסוגלים לבוא"

"זכות גדולה להיות פה"

דורון גמצ'י, קפטן קבוצת הוותיקים, סיפר על הדרך שעשו מתל-אביב לתפוח ואמר כי "הדרך הייתה רגילה ונוחה. זה (השומרון) קרוב זה חלק מאיתנו. באנו לשחק כדורסל בשביל הילדים. לחשוף את הקשר בין אלה שמשחקים כדורסל למכבי. להכניס נורמליזציה באיזור מורכב. מעל הכל להנציח את מלאכי. שכל מה שהוא רצה לשחק כדורסל. תענוג לראות וחובה להבין את המושג של ערבות הדדית. כיף גדול וזכות גדולה להיות פה".

גיא גודס אמר: "אירוע מאוד מאוד חשוב מבחינתנו. להגיע לפה ולכבד את מלאכי ולהיות חלק מזה. ואני חושב שגם המשפחות פה והילדים מאוד שמחים ומתרגשים מהאירוע".

אולסי פרי סיכם: "המשחק היה מאוד צמוד. זה מרגש להיות בעיקר בשל אופי האירוע. קיבלנו קבלת פנים מאוד חמה ונעימה".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

עודד קטש עם גל מקל תומר גינת במסיבת העיתונאים. צילום: איגוד הכדורסל

קטש: "יש המון פנים חדשות בנבחרת"

מאמן הנבחרת הטרי קיים מסיבת עיתונאים בה הציג את גל מקל כקפטן החדש. ביום שישי יחל קמפיין מוקדמות אליפות העולם במשחק ביתי נגד אסטוניה. "נגיע מוכנים"