לקראת 'צעדת המיליון' שצפויה להיערך מחר (ש') בגבול עזה-ישראל לרגל 'יום האדמה', הוצאו הנחיות חדשות בצה"ל לפיהן לצעדה יוקצו רק צלפים שירו בקרסוליהם של מתפרעים. בסרטון חדש אותו מפרסם היום (ו') עו"ד איתמר בן גביר, מועמד 'איחוד מפלגות הימין' לכנסת, הוא תוקף את ההנחייה, וקורא לחיילים שלא להישמע לה במידה וחייהם נמצאים בסכנה.

בן גביר פותח בברכה לחיילים: "חיילינו היקרים שבגבול רצועת עזה, השלום והברכה. ראשית אני רוצה לברך אתכם ולומר לכם שכל עם ישראל מאוחד מאחוריכם".

לדבריו, "שמעתי על הוראות הפתיחה באש החדשות לירות רק בקרסוליים, ואני אומר לכם גם כמשפטן: מחבל שזורק עליכם מטען רסס, מחבל שפוגע בכם ורוצה לרצוח אתכם, ואתם מרגישים בסכנה ממשית לחייכם, מותר לכם לירות על מנת להרוג! מותר לכם לירות על מנת להרוג!"

הוא מדגיש: "אנחנו לא רוצים שאתם תחזרו הביתה בארונות, וגם לא רוצים שתצאו פצועים וחבולים. מבחינה משפטית, כאשר מחבל בא ורוצה לרצוח אתכם, זכותכם להרוג אותו".

בסופו של הסרטון, עו"ד בן גביר מציע לחיילים את נסיונו המשפטי: "כל מי שמבקש סיוע משפטי, יוכל לפנות אליי ואני אעזור לכל אחד ואחד מכם שחס ושלום מישהו ירצה לפגוע בו. הזכות שלכם זה להגן על החיים שלכם. אנא, תחזרו הביתה בשלום".

אילת כהנא

אילת כהנא:עוד באותו נושא