המשנה ליועץ המשפטי לממשלה דינה זילבר. צילום: פלאש 90
המשנה ליועץ המשפטי לממשלה . צילום: פלאש 90

דינה זילבר, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, מתחה ביקורת על במהלך כנס לכבוד פרישתו של השופט : "את דרכי השלום – החליפו מסילות לעבר המשילות", אמרה זילבר אמש (ראשון), באוניברסיטת בר-אילן. כך דיווח יהונתן בניה ב-ynet.

זילבר רמזה בדבריה למאמר שפרסמה השרה שקד בשם "מסילות אל המשילות". "את דרכי השלום של אלי (אליקים רובינשטיין, ע.ד) החליפו מסילות לעבר המשילות. זוהי רוח הזמן, צו השעה, כיוון הנסיעה שמסומן על כל השלטים המורים. אך המצפנים הישנים מפעם עדיין מתעקשים להתיישר אל עבר כוכב הצפון".

שרת המשפטים איילת שקד. צילום: פלאש 90
שרת המשפטים איילת שקד. צילום: פלאש 90

בין זילבר ושקד נתגלעו מספר חילוקי דעות מאז נכנסה שרת המשפטים לתפקידה. בתחילת השנה התפרסם כי במסגרת נהלים חדשים שהנהיגה שקד במשרדה, קוצצו חלק מסמכויותיה של זילבר.

בנוסף אמרה זילבר בנאומה: "העידן החדש הוא חסר סבלנות, נטול ספקות, שבו היסטוריה ופרספקטיבה הן כבר לא ערך אלא נחשבות כמכשול והכבדה. בעידן החדש כבר לא נוטעים עצים וקו האופק הוא מבזק החדשות הבא ותו לא".

 "רכבת המשפט הישראלי נעה לאורך שנים בכיוון מסוים. נהגי הקטר, ואולי גם כמה מנוסעי המחלקה הראשונה, התרגלו למסילות הישנות", כתבה שקד במאמר שפורסם לפני כחודשיים. "לתחנות שהרכבת עברה בהן ולנופים שנשקפו מהחלונות שבקרונות. לצד המסילות הישנות אני מניחה מאז כניסתי לתפקיד מסילות חדשות, מסילות המושתתות על עקרונות המביאים לידי ביטוי את התפיסה שבשמה נבחרתי לשמש שרת המשפטים".

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.