עכשיו זה רשמי: לא תהיה בכנסת הבאה. במהלך השבת התקיימה ישיבת הוועד המרכזי של מפלגת בל"ד, בה הודיעה באופן רשמי חברת הכנסת הפרובוקטיבית כי לא תתמודד במסגרת רשימת המפלגה בבחירות לכנסת, אחרי שהידיעות על העזיבה הצפויה שלה ושל ח"כ זחאלקה פורסמו כבר בשבוע שעבר.

זועבי נשאה את ההצהרה בפתח הישיבה: "מדובר ברגע בו נהוג בו לסכם תקופה לעשות חשבון נפש ולהביט אל העתיד", אמרה, "היו מי שהעריכו ואף תמכו במעשיי ובמה שייצגתי והיו (ויש) רבים יותר ששנאו ונלחמו בי ובדעותיי"

לא מתחרטת. ח"כ חנין זועבי. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

 

זועבי הוסיפה: "רצח האופי, ההסתה המתמשכת, הניסיון –חלקו גלוי חלקו נסתר- הבלתי נלאה ובלתי נפסק להעלים אותי, להשתיק את קולי, לעוות את דעותיי ואף את דמותי, לפסול אותי, ולהרחיק אותי מהזירה הפוליטית, היו עבורי ציון "טוב מאוד" שניתן לי מטעם כל אלה נגדם ונגד דעותיהם אני נלחמת", אמרה.

זועבי הבהירה כי אין היא מתחרטת על פעולות שעשתה במסגרת היותה חברה בכנסת, הכוללות מתקפה בלתי פוסקת על ישראל ודה-לגיטימציה להיותה מדינת הלאום של העם היהודי והמתקפות על חיילי צה"ל: "אני גאה בכל מה שעשיתי, והייתי חוזרת על אותם דברים שוב. ייצגתי את החזון של בל"ד", אמרה.

"אני לא פחות גאה במפלגה שלי בשל חזונה, 'מדינת כל אזרחיה', ולא פחות בשל מוכנותה להציב מודל של קורבן", אמרה הח"כית מבל"ד והבהירה את מי היא מייצגת: "יש לחזק את המודל של בל"ד, למען דור פלסטיני חזק יותר ומאבק עיקש יותר".

מבשארה עד זעאתרה – כך הכשיר בג"ץ את הלאומנות ה'פלסטינית' | דעה

 

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.