לאחר שנודע על חקירתו של חבר הכנסת באסל גטאס, יצאה להגנתו חברתו למפלגת בל"ד והרשימה המשותפת, חברת הכנסת חנין זועבי בפוסט שפרסמה בדף הפייסבוק שלה אותו תרגם מכון החקר "מבט לתקשורת הפלסטינית".

בפוסט שפרסמה זועבי נכתב: "רדיפת הפעילות שלנו והקשר הטבעי שלנו עם האסירים היא בבחינת רדיפה של האסירים הפוליטיים ובידודם, רדיפה שאינה פחותה מרדיפת פעילותנו הפוליטית בתור נציגי עמנו, ענייניו וסוגייתו. אנו מחויבים לסוגיית האסירים הצודקת".

מופע האימים הוירטואלי של זועבי הגיע לשיאו כשכתבה "אנו מחויבים לעקוב אחר מצב האסירים החולים, ששירות בתי הסוהר נותן להם את הטיפול המינימלי כאמצעי של מוות איטי. יש ביניהם חולי סרטן שבית החולים של הכלא ממתין עד שהמחלה תתפשט בגופם ואז מסיר את איבריהם בזה אחר זה".

עלילת דם חדשה. חנין זועבי. צילום: יונתן סינדל/פלאש90
עלילת דם חדשה. חנין זועבי. צילום: יונתן סינדל/פלאש90

ח"כ הכנסת שהשתתפה במשט המרמרה המשיכה "אנו מחויבים לאסירים הקטינים והקטינות, שמספרם הוכפל בתקופה האחרונה ולאסירים שנאסר עליהם לראות את קרובי משפחתם הזקנים החולים, שהמוות מגיע אליהם כמחסום של פרידה נצחית. חובתנו הלאומית והמוסרית אינה רק להביע סולידריות איתם, אלא לשאת את סוגייתם, לאחר שהם מסרו את חייהם למען הסוגיה של עמם".

לסיום כתבה זועבי כי השר לביטחון פנים דחה את רוב הבקשות לביקורי אסירים כחלק מהניסיון לפגוע בקשר של חברי הכנסת הערבים עם המחבלים האסירים.
ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם