ארגון “” חושף כי חברי הכנסת מהרשימה המשותפת נכחו בכנס של הפלסטיני, שם הצדיקו את ההסתה במערכת החינוך הפלסטינית וקראו להמשיך אותה.

עיתון הרשות הפלסטינית פרסם כי חברי הכנסת אחמד וחנין מהרשימה המשותפת הצדיקו את ההסתה במערכת החינוך הפלסטינית, שם נכתב כי טיבי הכריז כי “זכותו של הפלסטינים הנמצאים תחת להסית נגדו”. חברתו למפלגה זועבי הצהירה: “ההסתה נגד הכיבוש ופשעיו היא לא זכות – היא חובה אנושית”.

חנין זועבי
מתירה את ההסתה הפלסטינית. חנין זועבי. צילום: AFP

בעיתון נכתב: “משרד החינוך וההשכלה הגבוהה פתח סדנה בנוגע ל’’ בתכניות הלימודים הפלסטיניות והמתקפה הישראלית נגד החינוך. באירוע השתתפו בין היתר שר החינוך וההשכלה הגבוהה, ד”ר צברי צידם יחד עם שר התרבות ושרים נוספים השתתפו גם חברי הכנסת הערביים ד”ר אחמד טיבי, מחמד ברכה, חנין זועבי, מסעוד גנאים וטלב א-סאנע”.

שר החינוך הפלסטיני סיפר כי הסדנה נערכת בעקבות המתקפה שמנהל הכיבוש נגד תכנית הלימודים הפלסטינית, והוסיף כי הוא יודע שהיא תגרור תהיות רבות.

על השאלה איזו מערכת חינוך הפלסטינים רוצים? אמר שר החינוך: “אנחנו רוצים חינוך שיעודד שחרור”. צידם הציג את ההיבטים הבולטים של תכניות הלימודים והתייחס לעובדה ש”הכיבוש” אוסר ללמד את תכנית הלימודים הלאומית בבתי הספר בירושלים. מטרת התכנית, לפי צידם, היא לעצב את האישיות הפלסטינית וללוות את החינוך בידע ובעקרונות שורשיים.

ח”כ אחמד טיבי הצהיר כי זכותו של הפלסטינים אשר נמצאים תחת כיבוש להסית נגדו, ודיבר על ההסתה הישראלית נגד העם הפלסטיני.

ח”כ זועבי הצהירה כי ההסתה נגד הכיבוש ופשעיו אינה רק זכות – היא חובה אנושית. היא קראה לעשות שימוש בצדק על מנת להתנגד לכל סוגי ההסתה הישראלית.

ח”כ מסעוד גנאים ציין את ניסיונות הסילוף והעיוות שבוצעו נגד תכניות הלימודים בישראל.

ח”כ א-סאנע סיפר כי ישראל מנסה לשבש את התודעה של הפלסטיני, והוסיף כי ההתנגדות לכיבוש היא הגנה של הפלסטיני על ארצו, והיא מעוגנת בחוק הבינלאומי”.

לכתבה המלאה לחץ כאן.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.