14:28 18/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > זוכרים את נתנאל יהלומי הי"ד

זוכרים את נתנאל יהלומי הי"ד

ביום שישי ה' בתשרי תשע"ג, 21.09.12, שעות ספורות לפני כניסת שבת המלכה, נרצח רב"ט נתנאל יהלומי הי"ד בקרב עם מחבלים בגבול ישראל - מצרים

הרצח אירע עת הגיש נתנאל עם חבריו מים ל-15 מסתננים אפריקאים שחצו את גבול ישראל – מצרים. המחבלים, לבושים בבגדים אזרחיים ומצוידים בכלי נשק רבים, פתחו באש לעבר נתנאל וחבריו. בחילופי האש נרצח נתנאל וחברו נפצע.

נתנאל נולד וגדל בבני ברק ולאחר מכן עבר עם משפחתו ליישוב הדתי נוף איילון, למד בישיבת מצפה יריחו והתגייס במסגרת מסלול ההסדר לחיל התותחנים. נתנאל היה הראשון שהגיב באש לעבר המחבלים, ירה 23 כדורים למארב עד שכדור המחבלים פגע בראשו והוא נרצח.

"הוא נתן לי כל הזמן את התחושה שיש לי מקום בעולם"
בסרט שישודר מחר (ד') בשעה 14:30 לזכרו של נתנאל הי"ד מספרים משפחתו וחבריו מנוף אילון, מהישיבה ומהצבא, על נתנאל שהם הכירו שהיווה עבורם סמל בחייו וצוואה לאחר מותו.
אביתר רייכמן, הדריך עם נתנאל בסניף בני עקיבא טספה, מספר שנתנאל נתן לו כל הזמן את התחושה שיש לו מקום בעולם, איפה שהוא וכמו שהוא כבר זה טוב. חבריו נזכרים איך היה מעיר אותם לתפילות ומשפחתו מספרת על המסירות לאחיו הקטנים והנתינה מזמנו בעזרה בשיעורי בית.

הזכרון האחרון
השיחה האחרונה שהייתה לי איתו, אומר אביו, הייתה בערב ראש השנה אז התקשר נתנאל וביקש סליחה ומחילה. לשאלתו של אביו האם יש להם מניין ענה נתנאל שלא ואביו ענה לו שהפעולה שעושה בצבא, בשמירה על הגבולות, יותר חשובה מתפילתו בבית הכנסת.
אמו לקחה את הזכות להרגיש אמא שלו בגאווה, עם ראש מורם ולמרות הקושי שנתנאל לא איתם, אביו לקח מנתנאל את מסירותו לתלמידיו, ההשקעה בכל דרך אפשרית.
נשיא המדינה דאז, שמעון פרס, אמר על המקרה בו נרצח נתנאל כי הוא המקרה של קידוש ה' במובן הנשגב, האמיתי והעמוק של המילה.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

"אי אפשר להחזיק עם שלם בלי זכויות וריבונות מבלי שהייאוש יהפוך לשנאה ואלימות". גלאון בהפגנה אתמול, על רקע גדל פלסטין. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

דרמה במרצ: זהבה גלאון הודיעה על התפטרותה מהכנסת

יו"ר מרצ הודיעה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כי תעזוב את משכן הכנסת, אך תישאר בתפקידה במפלגה על מנת לקדם פריימריז פתוחים