בית המשפט בבאר שבע. צילום: פלאש90
בית המשפט בבאר שבע. צילום: פלאש90

 

הגישה הערב (ה') ערעור לביהמ״ש העליון על הכרעת הדין המזכה שניתנה היום בעניינו של חליל נמרי, תושב , שהואשם בתכנון ביצוע פיגוע בבית מלון באילת. בד בבד עם הודעת הערעור ביקשה הפרקליטות להאריך את מעצרו של הנאשם עד הינתן הנימוקים להכרעת הדין. עם הינתן הנימוקים תודיע הפרקליטות אם היא עומדת על הערעור.

הבוקר, זיכה בית המשפט המחוזי בבאר שבע את נמרי. "הנאשם מזוכה מהעבירה המיוחסת לו בכתב האישום", נכתב בהחלטת בית המשפט. "במהלך עיבוד חומר הראיות ותחילת מלאכת כתיבת הכרעת הדין, באנו לכלל מסקנה, כי, אפילו בהנחה, שהודאותיו של הנאשם ואמרותיו של העד אשרם בחקירה הן קבילות, עדיין אין הראיות, בכללותן, מוכיחות את אשמתו של הנאשם מעבר לספק סביר. בהינתן מעצרו הנמשך של הנאשם, החלטנו להודיע על הזיכוי בהקדם".

כתבי האישום הוגשו נגד נמרי וחברו אשרף סליימה, בשל החשד כי תכננו להטמין חומר נפץ בבית מלון באילת, כך פורסם ב"ישראל היום". הפיגוע המתוכנן סוכל בעקבות עירנות של עובדי בית המלון שדיווחו על הפעילות של השניים. בכתב האישום הואשמו השניים בקשירת קשר לסיוע לאויב במלחמה, אחרי שהחליטו לבצע פיגוע רצחני נגד יהודים על רקע לאומני ומתוך רצון לנקום במדינת ישראל. חבר של נמרי חוסל במהלך ביצוע פיגוע דקירה בירושלים, מה שגרם לו לרצות לבצע פיגוע טרור אכזרי.

 

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.