במהלך השבת נעצרו זוג הורים בשנות ה-30 לחייהם. ההורים נעצרו בעקבות חשד לאלימות, התעללות, גרימת חבלה חמורה והזנחה קשה כנגד בנם.

בנם בן ה-4 הגיע לטיפול בבית חולים תל השומר. לטענת הרופאים, הם גילו סימני אלימות שעוררו את חשדם. הצוות הרפואי בבית חולים דיווח למשטרה. לאחר מכן, המשטרה פתחה בחקירה סמויה כנגד הורים והתקינה מצלמות נסתרות שתיעדו את האבא מתעלל בילד. כמו כן, המצלמות קלטו כי האם נתנה לילד תרופות בניגוד להוראת הרופאים. לבסוף, המשטרה הגיעה לפנות בוקר לביתם של החשודים ושלחה אותם למעצר.

תל השומר פלאש 90
ביה"ח תל השומר, אילוסטרציה. צילום: פלאש 90

פרופסור אשר ברזילי, מנהל מחלקת הילדים בתל השומר, התראיין לYNET ואמר: "החשדות התעוררו במהלך כמה חודשים שבהם הילד הלך וחזר והלך וחזר. בכל פעם לא היה הסבר מפורש לדברים שמהם הוא סבל, עד שהוחלט לעשות את המהלך הלא פשוט. צריך להבין שההחלטה להעביר לטיפול של עובדות סוציאליות ושל משטרה, ובכך ליצור כתם אולי לא מוצדק על משפחה – יכולה למוטט משפחה".

פרופסור ברזילי הוסיף,  "מצבו של הילד היה מסובך, מורכב וקשה, אבל לא הצלחנו להגיע לאבחנה גם בעזרת מיטב הרופאים. מלכתחילה הבנו שמשהו פה לא מסתדר, ערכנו ישיבה ועוד ישיבה והיינו עדים לעוד ועוד סימפטומים שלא ניתן להסביר. בכל פעם עדים לתסמונות כאלה ואחרות שקשה להסביר, ערכי מעבדה שלא ראינו כמותם, חריגים בצורה בלתי נתפסת. כך לאט לאט התגבשה האבחנה וכשמתחילים לחבר אחד ועוד ואחד, המסקנה ברורה".

ממשטרת מרחב דן נמסר: "משטרת ישראל עצרה היום (שבת) זוג הורים ממרכז הארץ בשנות ה- 30 לחייהם בחשד לקשירת קשר לביצוע פשע, התעללות מינית, התעללות פיזית וגרימת חבלה חמורה לחסר ישע. הקטין הובא לקבלת טיפול בבית החולים תל השומר שם עירנותם של הרופאים  עוררה את חשדם באשר להתעללות מצד ההורים, ועל כן עירבו מיד את המשטרה. משטרת ישראל בחקירה סמויה ומאומצת חשפה את המקרה הקשה והביאה למעצרם של ההורים היום לפנות בוקר".

עו"ד חגית רחמני שמייצגת מטעם הסניגוריה הציבורית את האם שחשודה שפגעה בבנה מסרה: "מדובר באם ללא עבר פלילי שמטפלת במסירות בילדיה. בנה הקטן סובל ממחלות רבות והיא זו שלקחה אותו לטיפול בבית החולים. היא משתפת פעולה עם החוקרים וטוענת כי לא הייתה כל כוונה לפגוע בבנה וכרגע כל תשומת ליבה נתונה להחלמתו המהירה של בנה".
מעצרה של האם הוארך עד יום שלישי.

עו"ד חגית רחמני שמייצגת מטעם הסנגוריה הציבורית את החשוד בהנחת מטען: "מדובר בסטודנט לתואר שני שאין לו עבר פלילי. הוא מכחיש כל מעורבות לפרשה. אנו נמצאים בשלבים ראשונים של הפרשה וממתינים שהמשטרה תבדוק את גרסתו".

אלעד שור

אלעד שור