זה לא נגמר עד שזה לא נגמר: לתרזה מיי יש הזדמנות נוספת היום (חמישי) בערב לקבל את הסכמת הפרלמנט הבריטי לאישור הסכם הברקזיט. זוהי ההצבעה השלישית השבוע בפרלמנט בסוגייה  – כאשר עד כה בהצבעות קודמות נחלה ראש הממשלה כשלונות.

אמש הצביע הפרלמנט נגד אפשרות שעמדה על הפרק מזה זמן רב, לפיה בריטניה תעזוב את האיחוד ללא הסכם רשמי, שמסדיר את פורמלית את מעמדה בזמן היציאה.

מיי כבר הודיעה כי אם העסקה לא תאושר שוב, היציאה מהאיחוד תדחה ככל הנראה, ומועד הדחייה כעת בלתי-ידוע. הערב יידרש הפרלמנט להכריע – האם לדחות את הברקזיט לאחרי ה-29 במרץ.  כידוע, בעוד שבועיים יפוג תאריך היעד האחרון לפני הייתה בריטניה אמורה לצאת מהאיחוד.

דחיית התאריך יכולה באופן תיאורטי להיות למועד קרוב, למועד רחוק יותר, או למועד בלתי ידוע. לפי אתר ה-BBC, אם מיי תצליח לאשר את העסקה לפני ועידה בעניין ב-20 למרץ – דחיית היציאה תהיה מינורית יחסית, והתאריך החדש ייקבע כבר ל-30 ביוני הקרוב.

לצד האפשרות הזאת, קיימת גם אופציה לדחיית המהלך לתאריך רחוק הרבה יותר. אופציה נוספת שעדיין עומדת על הפרק היא הליכה למשאל עם נוסף-  כדי לשאול את האזרחים הבריטיים האם הם מעוניינים להישאר גם אזרחי האיחוד.

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.