יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד במהלך ישיבת סיעה, דצמבר 2018. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

בעקבות הודעת נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ על ביטול הסכם הגרעין, יו"ר 'יש עתיד' ח"כ יאיר לפיד הוציא הודעת תמיכה בעמוד הטוויטר שלו: "מברך את הנשיא טראמפ על עמידתו האיתנה לצד ישראל. אחרי החלטת הנשיא עלינו לגייס את כל כוחותיה המדיניים של ישראל כדי לוודא שהאירופאים, הסינים והרוסים יצטרפו למהלך וימנעו מאיראן לחזור לפיתוח נשק גרעיני".

לפיד הוסיף: "כפי שבעבר פעלתי לצד הממשלה לביטול הסכם הגרעין הרע, גם הפעם לא נעשה שיקולים של אופוזיציה וקואליציה ונפעל להחזרת הסנקציות ובלימת איראן."

 

על אף הודעת התמיכה, שנראית די טבעית עבור פוליטיקאי ישראלי הטוען לכתר, הרשת לא ויתרה ללפיד והזכירה לו דברים שאמר רק בשבוע האחרון. רז ציפריס, צייצן מהצד השמאלי של המפה פרסם תגובה וכתב: " כל הכבוד יאיר! הבנת לאן הרוח נושבת. אין שבשבת יפה ומהירה ממך (הכותרת מלפני חמישה ימים!!!!)". לציוץ התגובה הוסיף צילום מסך של כתבה באתר מאקו, בה הכותרת שניתנה לדברי לפיד היא "מתנגד לביטול הסכם הגרעין".

גולשים נוספים ניצלו את דברי לפיד כדי לבקר אותו, ברומזם כי הוא נוטה לנסות לשמור על חיבה משמאל ומימין. אריה ארליך, פרשן פוליטי וסגן עורך העיתון החרדי "במשפחה", כתב: "יאיר לפיד בתגובה: לא יודע מה אתם רוצים. תמיד אמרתי שההסכם גרוע ומצוין, פנטסטי וקטסטרופלי, מסוכן ונהדר. מברך את אובמה שחתם על זה, מברך את טראמפ שביטל את זה, ומברך גם את רוחאני שספג את זה".

הגולש מיכאל זילברמן תהה בקול: "זה אותו לפיד, נכון? כי כולה עברו 6 שעות".

בעקבות הביקורת ניסה יו"ר יש עתיד להבהיר את דבריו, וכתב: " לאור הנסיונות לבלבל ולעוות את דברי אני מדגיש: מה שאמרתי הוא שצריך לעשות מאמץ נוסף לגרום גם לאירופאים לפרוש מהסכם הגרעין ולהחזיר את הסנקציות. תמכתי בביטול ההסכם הרע הזה מהיום הראשון ואף פעלתי נגדו בכל הזירות".

בתגובה לניסיון ההבהרה, הגולשים הגיבו בבוז גדול. ג'ון בראון, צייצן משמאל כתב בעוקצנות: "יש לציין כי הניסיונות לבלבל ולעוות את דברי יאיר לפיד נעשו על ידי יאיר לפיד".

כותב אחר התייחס לדברים ואמר: " יום אחד יאיר לפיד יטען שהאמין בחפותו של נתניהו מהרגע הראשון".