’. צילום: מתוך יוטויב

 

“אתגר ההתאבדות” ‘מומו’ שדוחף לפגיעה עצמית הגיע לישראל, ומעורר את דאגת ההורים.  המשחק שמופץ באמצעות ‘’ כבר גרם בשנה האחרונה למותם של שני ילדים בארצות הברית, וכעת מתפשט בכל העולם וגובה עוד ועוד קורבנות.

התוכן כבר הגיע לעשרות אלפי ילדים מרחבי הארץ המנהלים דיונים על הדרכים להצטרפות למשחק וליצירת קשר עם התוקפים. היום (ה’) נשלחה בקשה מעמותת ‘אלה’ לסיוע נפשי אל השר לביטחון הפנים גלעד ארדן לחוקק חוק נגד המשחק.

מאחורי המשחק עומדים בגירים סדיסטיים הנהנים מהכוונת ילדים לפגיעה עצמית והתאבדות. בחודשים האחרונים נרשמו מקרי חוזרים של ילדים ברחבי העולם. המשותף לכולם הוא שבעת חקירות המשטרה נמצאו עקבות במכשיר הסלולרי של התכתבות ב”ווטסאפ” עם הדמות ‘מומו’.

‘מומו’ היא מפלצת מפחידה בעלת שיער שחור ועיניים גדולות המתקשרת עם ילדים בעיקר דרך הווטסאפ. בתחילת הקשר נשלחים לילדים תמונות וסרטים מחרידים ואלימים לצד איומים כגון: ”זה הגורל של מי שלא יציית לחוקי המשחק”. לאחר מכן, הילדים מתבקשים להיכנס לקישור החושף את המכשיר הסלולרי לפריצת אבטחה. מה שמאפשר לתוקפים להפוך את המשחק לאישי יותר, ולייצר איום גדול ומוחשי על הילדים.

לדברי גליה חלאוי, מומחית ביצירת סביבה דיגיטלית בטוחה לילדים, “הפיכת יוטיוב לפלטפורמה לגיטימית בבית מכניסה לחייו של הילד סכנה לא צפויה”.  חלאוי מזהירה כי: ”על ההורים לא להתפתות לתוכן חינמי, במיוחד שידוע כי גם המון אפליקציות חינמיות לילדים התגלו כמפעילות חיישנים, מצלמות ואוספות מידע על ילדים”.

התכתבות על אתגר ה’מומו’. צילום: מתוך יוטויב

 

 

 

אפרת שער

אפרת שער


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.