אמש הודיעה שרת התרבות מירי רגב על הקמת קרן קולנוע ביהודה ושומרון. הקרן שזכתה בתמיכה היא מיזם 'קולנוע שומרון' שתביא בשורה אמתית ליוצרי הקולנוע ביהודה ושומרון, אשר לראשונה זוכים להזדמנות שווה לקידום יצירה קולנועית ישראלית.

המיזם הוקם ע"י אסתר אלוש דוברת המועצה, בהובלתו של יוסי דגן ראש המועצה, ובליווי מרכז קהילתי שומרון של המועצה האזורית שומרון. הוא נועד ללוות ולקדם את היצירה הקולנועית באזור יהודה ושומרון, בליווי מקצועי והנחיה של קרן גשר לקולנוע רב תרבותי.

על פי הערכות המיזם יעמוד בשלב ראשון על כ-4.1 מיליון ש"ח בשנה ותשקיע בסרטים של יוצרי קולנוע ביהודה ושומרון וכן ביוצרי קולנוע שייצרו סרטים ביו"ש, זאת כחלק מהרפורמה אותה קידמה שרת התרבות ח"כ מירי רגב לחלוקה שוויונית של תקציבי תרבות. גם לפריפריה ובתוך כך ליו"ש.

הרעיון להקמת מיזם קולנוע ליו"ש החלה במועצה אזורית שומרון ובמרכז קהילתי שומרון, לאחר שיזמו במקום הבאת סרט באורך מלא לצילום בשומרון, הסרט "גיבור בעננים" בהפקת יונייטד, שהוקרן בבתי הקולנוע ברחבי הארץ, צולם כמעט כולו בישוב נופים שבשומרון. מרכז קהילתי שומרון פעל כמו קרן קולנוע איזורית לכל דבר, תמך בסרט ובעקבות זאת לראשונה בחודש מאי 2017 צולם סרט קולנוע לילדים באורך מלא בשומרון.

בתמונה: הפרימיירה של הסרט הראשון שצולם בשומרון. יולי 2018. צילום: ניסים לב

בעקבות המהלך הזה הוחלט בשומרון, לפעול להקמת מיזם קולנוע איזורי שיתמוך בהפקות של יוצרי קולנוע ביו"ש ומיו"ש. "זו בשורה ענקית" אומר יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון "אני מאמין שהמהלך הזה, יביא את הסיפור האמיתי של יהודה ושומרון למסך הגדול, ויהפוך לכר פורה ליצירה מכל הסוגים. אני קורא לכל היוצרים לקחת חלק בחגיגה הזו, לבוא לצלם ביו"ש לבוא לספר את הסיפור של יו"ש. כדי שנוכל להביא לציבור גם פנים אחרות וסיפורים אחרים שטרם נראו על המסך. אני מודה לשרת התרבות ח"כ מירי רגב שעשתה היום לא פחות ממהפכה".

אסתר אלוש, דוברת השומרון: "המיזם יהיה מקצועי כמו כל מיזם אחר. ויפעל על פי פרמטרים מחמירים תוך הבאת הסיפור של יהודה ושומרון ומתן הזדמנות ליוצרים וליצירה של יו"ש לפרוח על המסך הגדול".

אילת כהנא

אילת כהנא


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.