ברשתות התקשורת בעזה הפיצו תמונות ותינוקים שנהרגו לטענת משרד הבריאות העזתי "מהתוקפנות הישראלית" בסבב הלחימה האחרון בין ישראל לארגוני הטרור ברצועה. אלא שעל פי נתוני ודובר צה"ל, מדובר באישה ותינוקת שנפגעו ומתו כתוצאה משיגור כושל של רקטה במזרח העיר , ונספרו כשלושה .

האישה והתינוקת עטופות בדגלי בהלווייתן

 

מבדיקה שעשה מרכז המידע, עולה כי מלבד האישה והתינוקת, נהרגו 17 פעילי  או כאלו המזוהים עם ארגוני הטרור. שמונה מהם פעילי , חמישה פעילי ארגון הטרור פת"ח, שלושה פעילי חמאס (אחד מהם היה פעיל ב'גדודי מגיני אלאקצא' בראשה עומד פתחי חמאד, בכיר חמאס, ונוספת הייתה קצינה (בהריון) ששרתה באחד ממנגנוני הביטחון של חמאס ברצועה). כמו כן, בין המחבלים המחוסלים היה פעיל אחד של החזית העממית לשחרור פלסטין.

רוב המחבלים שחוסלו – פעילי הג'יהאד האיסלאמי

 

משרד הבריאות העזתי הצביע על חמישה אזרחים נוספים שנהרגו ברצועה:

אמאני אלמדהון (אבו אלעמרין), בת 33, מבית לאהיא בצפון הרצועה, הייתה בחודש התשיעי להריונה. גיסתו של עבדאללה עבד אלרחים אלמדהון, פעיל הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני, בצפון הרצועה. עבדה כמרצה במכללה הקהילתית אלאקצא של אוניברסיטת אלאקצא בעזה
עבד אלרחים (אכרם) מצטפא טה אלמדהון, בן 61 מבית לאהיא (אביו של עבדאללה עבד אלרחים אלמדהון פעיל הג'יהאד האסלאמי בפלסטין שהתגורר ככל הנראה בביתו)
מאריא אחמד רמצ'אן אלע'זאלי, תינוקת בת 4 חודשים, נהרגה בתקיפה בצפון הרצועה. בתה של אימאן עבדאללה מוסא אצרף שהייתה קצינה במנגנוני הביטחון. התקיפה בוצעה בקומות 4 ו-5 במגדל מס' 12 בשכונת שיח' זאיד בצפון הרצועה. בעת הלווייתה נעטפה גופתה בדגל חמאס
  • עבד אלרחמן טלאל עטיה אבו אלג'דיאן, בן 12, נהרג בתקיפה בצפון הרצועה. אביו, טלאל עטיה מחמד אבו אלג'דיאן, פעיל החזית העממית לשחרור פלסטין, נהרג אף הוא
  • רע'דה מחמד מחמוד אבו אלג'דיאן, בת 40. אשתו של פעיל החזית העממית לשחרור פלסטין, טלאל עטיה מחמד אבו אלג'דיאן

עוד פורסם במשרד הבריאות העזתי, כי אחמד רמצ'אן רג'ב אלע'זאלי (31), בעלה של אימאן עבדאללה מוסא אצרף שהייתה קצינה במנגנוני הביטחון, נהרג בתקיפה בצפון הרצועה שבוצעה בקומות 4 ו-5 במגדל מס' 12 בשכונת שיח’ זאיד בצפון הרצועה. בעת הלווייתו נעטפה גופתו בדגל חמאס, מה שמשייך גם אותו, כמו רעייתו, לארגון.

טרם תקיפת בתים, העביר צה"ל לאזרחים שהתגוררו בהם התרעה מוקדמת

יש לציין כי לדברי דובר צה"ל ביום ראשון האחרון, חלק נרחב מהיעדים שהותקפו ברצועת עזה "הוטמעו והוסתרו בסביבת אוכלוסייה אזרחית בכוונת תחילה, בבתי פעילי טרור של חמאס ובסמיכות אליהם, בכל רחבי הרצועה".

בסבב הנוכחי הותקפו באופן נרחב תשתיות טרור, כמו מחסני אמצעי לחימה וחמ"לים, שמוקמו בתוך בתי מגורים של פעילים, במטרה להעניק להם הגנה טובה יותר מפני תקיפות צה"ל. טרם תקיפת בתים, העביר צה"ל לאזרחים שהתגוררו בהם התרעה מוקדמת על התקיפות הצפויות כדי שיתפנו מהם – טקטיקה שמנעה נפגעים רבים בקרב אזרחים, לדברי דובר צה"ל.

בוצע 'הקש בגג'. עשן מיתמר מעל רפיח. צילום: פלאש 90

המסמך המלא:

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא