, קפטן מכבי תל אביב, עוזב את הקבוצה ועובר לסין.  קבוצת גוואנגז׳ו הסינית הסכימה לשדרג את ההצעה עבור רכישת השחקן ותשלם למכבי סכום של 7.5 מיליון יורו. מדובר בעיסקה הגדולה ביותר בספורט הישראלי שקבוצה ישראלית מקבלת עבור שחקן.
בתוך כך, שוטה ארבלדזה, הגיאורגי בן ה-43, מונה למאמן מכבי ת"א. ארבלדזה יחליף את פיטר בוס, שהגיע בעיצומה של העונה שעברה ועזב בסיומה לאייאקס. כזכור, ההולנדי סיים את העונה ללא תואר.
מה ששכנע את זהבי להיענות להצעה היה הסכום שהסינים הציעו לו. מדובר בחוזה ענק גם בקנה מידה עולמי וזהבי ירוויח 5 מיליון דולר נטו לעונה. זהבי יחתום בקבוצתו החדשה לשנתיים וחצי. מעבר לשכר זהבי יקבל מענק חתימה של כ-20 מיליון שקל. בין זהבי לסינים יש כבר הסכם וכעת נותר רק לסינים ולמכבי לחתום על העיסקה. במכבי ינסו עוד לשדרג את ההצעה ובכל מקרה ידרשו סעיף שאם זהבי חוזר לארץ זה יהיה רק למכבי תל אביב. זהבי ייצא לסין בימים הקרובים אחרי שהחתימה בין המועדונים תתבצע כדי לעבור בדיקות רפואיות ולחתום על החוזה רשמית, הוא יחזור ארצה לחופשה ואז יעבור עם משפחתו לסין.
זה שבא וזה שהולך. צילום: פלאש 90
זה שבא וזה שהולך. צילום: פלאש 90
בליגה הסינית משחקות שתי קבוצות מהעיר גוואנגז'ו, כאשר הקבוצה אליה צפוי להצטרף זהבי היא זו אותה מאמן הסרבי דרגאן סטויקוביץ'. את העונה אחרונה היא סיימה במקום ה-14 בליגה המקומית. מרבית הסגל של הקבוצה מורכב משחקנים סינים, כאשר הזרים הם גוסטב סוונסון השבדי ורנאטיניו וברוניניו הברזילאים. כרגע הקבוצה מדורגת במקום ה-9 לאחר 12 מחזורים. עונות וחצי בהן שיחק זהבי במכבי ת"א, הוא הפך לכוכב הבלתי מעורער של הקבוצה ואף קיבל את סרט הקפטן.
עונת 2015/16, הייתה שיא עבור השחקן, למרות שהצהובים לא זכו באף תואר: הוא סיים כמלך שערי הליגה עם 35 ובכך שבר את שיאו בן ה-61 שנים של ניסים אלמליח, שהבקיע 30 שעריבליגה הסינית משחקות שתי קבוצות מהעיר גוואנגז'ו, כאשר הקבוצה אליה צפוי להצטרף זהבי היא זו אותה מאמן הסרבי דרגאן סטויקוביץ'. את העונה אחרונה היא סיימה במקום ה-14 בליגה המקומית. מרבית הסגל של הקבוצה מורכב משחקנים סינים, כאשר הזרים הם גוסטב סוונסון השבדי ורנאטיניו וברוניניו הברזילאים. כרגע הקבוצה מדורגת במקום ה-9 לאחר 12 מחזורים.
בשלוש העונות וחצי בהן שיחק ערן זהבי במכבי ת"א, הוא הפך לכוכב הגדול ביותר של הכדורגל הישראלי. העונה שעברה הייתה עונת השיא שלו כאשר סיים כמלך שערי הליגה עם 35 שערים ושבר את שיאו בן ה-61 שנים של ניסים אלמליח, שהבקיע 30 שערים.
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.