הגיע לעמדת הראיונות אחרי שהמאמן והקפטן לשעבר יוסי בניון לחשו לו באוזן לשמור על איפוק. השניים המליצו לו להיות חכם ולשקול היטב את המילים. זהבי יצא לתקשורת ופתח במונולוג.

"לפני שאנחנו מתחילים, כולנו יודעים מה היה. להיות קפטן היה חלום שלי מגיל חמש. כולם יודעים איזה אמוציות אני משלב במשחק שלי. דיברתי עם השחקנים והתנצלתי. יש אנשים שאוהבים אותי. במהלך הראשון חשבתי שאני הוזה ששורקים לי בוז. גם בשני. אז במהלך השלישי החזקתי קצת בכדור והבנתי ששורקים לי בוז. הרגשתי שאני לא מסוגל להיות יותר עם הסרט. אמרתי שהתנצלתי בפני החברים שלי וגם בפני הקהל שאוהב אותי וילדים שרואים בי מודל לחיקוי, אבל באותם רגעים הרגשתי שאני לא מסוגל להיות עם הסרט. מה שיחליטו מקובל עליי. אני מקבל אחריות על המעשים שלי".

זהבי אמר עוד כי הוא יודע שמגיע לו עונש אבל עדיין התקשה להבין את האוהדים: "אם תתנו לי הסבר נורמלי למה שרקו לי בוז אולי אוכל להסביר.  עובדה שלא מכבדים כאן. כשאני מסתכל על המשחק, אני לא רואה סיבה לשרוק לי בוז. אומנם אנחנו לא מביאים תוצאות, אבל לשרוק לשחקן ספציפי? אני הקורבן, אז הכל בסדר. אם ככה נוהגים לספורטאים גדולים בישראל, אז זה מה שעשיתי. התפוצצתי וזהו. אני מתנצל בפני כל מי שאוהב אותי. בפני מי שהיה פה היום לא רואה צורך להתנצל. לא מתחרט על זה גם״.

מגבש תכנית: יו"ר ההתאחדות לכדורגל עופר עיני. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
השעה את זהבי. יו"ר ההתאחדות לכדורגל . צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

זהבי יודע לאיזו קבוצה משתייכים אותם אוהדים אבל שמר הפעם על איפוק: ״אני לא מאשים את אוהדי מכבי חיפה כי יכול להיות שזה לא הם. אני מנסה להביא גאווה למדינה שלנו. בא לפה מסין 20 שעות טיסה, לא לוקח יום חופש ומנסה לתת הכול למען הנבחרת וכשזה מה שקורה זה מה שעבר לי בלב. לפני שקיבלתי את יוסי בניון אמר לי בדיוק מה שיקרה, וזה קרה. אני קורא לו המכשף, הוא ידע בדיוק מה שקרה. ברגע שהגבתי למשהו, אולי לא הייתי צריך לעשות את זה, אבל הקהל לא מכבד את נבחרת . יש נבחרות שלא מנצחות עשר שנים, והקהל שלהן בא ומעודד. 40 שנה לא עלינו למונדיאל, ועוד 40 שנה לא נעלה אם נמשיך בדרך הזאת ובהתנהלות הזאת. יש הרבה מאוד דברים בהתנהלות שלנו שאנחנו לוקים בחסר״.

 

עופר עיני החליט מיד על ההשעיה

על פי ההודעה הרשמית של ההתאחדות, ההחלטה להשעות את זהבי הייתה משותפת. אפשר לומר כי אם עיני לא היה נחרץ להשעות את הקפטן מידית, לוי היה ממתין עם ההחלטה. בהודעה הרשמית נכתב: ״יו"ר ההתאחדות לכדורגל, עופר עיני, ומאמן נבחרת ישראל, אלישע לוי, החליטו להשעות את ערן זהבי מנבחרת ישראל בעקבות זריקת סרט הקפטן במהלך המשחק מול מקדוניה". ועיני בתגובה משלו מסר: "שחקן כדורגל, ודאי קפטן הנבחרת, חייב להתמודד עם כל סיטואציה ולשמור על כבוד הנבחרת גם כאשר קומץ אוהדים מחליט לשרוק בוז ולקנטר. ערן זהבי אמנם התנצל על האקט החמור, אבל נבחרת ישראל וערכים של כבוד וספורטיביות הם תמיד מעל לכל תוצאה על כר הדשא".

הדס פרוש, פלאש 90
שרת התרבות והספורט מירי רגב. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

מירי רגב עולה להתקפה

גם שרת התרבות והספורט מירי רגב, כרגיל, לא התאפקה והתייחסה להתנהגות הקפטן: "מה שעשה ערן זהבי, מי שכבר מזמן הפך סמל למצוינות, רמס ברגל גסה את כל הערכים אליהם אנו מכוונים בחינוך דור העתיד שלנו. כל שחקן על המגרש מהווה מודל לחיקוי בעבור ילדי ישראל, אותם אנו שואפים לחנך בראש ובראשונה לסובלנות ונגד אלימות. ללבוש את מדי נבחרת ישראל זו זכות. לשמש קפטן הנבחרת זהו כבוד גדול לצד אחריות. אני שמחה שזהבי הבין את טעותו ומיהר להתנצל. אסור שמקרים כאלה יישנו במגרשי הספורט ובוודאי שלא על ידי מי שעיניי דור העתיד נשואות אליו".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.