בעקבות הפיגוע הקשה הבוקר(ג') ליד הישוב הר אדר ומאבקן של המשפחות השכולות להחמרת תנאי המחבלים בבתי הכלא, יזמו ח"כ (הליכוד) וח"כ דיון דחוף בוועדת חוץ ובטחון של הכנסת שיעסוק בתנאי המחייה להם זוכים מחבלים בבתי הכלא.

אמש התראיינה ל"לפני כולם" הדס מזרחי, אלמנתו של ברוך הי"ד, שנרצח בפיגוע בערב ליל הסדר לפני כשנתיים וחצי וסיפרה על הקשיים איתם היא ומשפחתה מתמודדים. "המשפט של המחבלים אצלנו זה כבר שנתיים וחצי, אבא ובנו, זה מאד קשה אני נוכחת בדיונים ורואה את השמחה והדיבור שלו אך החלטתי להלחם תמיד שואלים אותי אם קשה לי להסתכל עליהם ואני עונה שראיתי אותם בפיגוע וראיתי את השנאה שלהם והחלטתי שאני נלחמת וזה הכח שלי לדעת שנלחמתי ועשיתי את מה שאני יכולה.

הדס מזרחי, אלמנתו של ברוך מזרחי ז"ל
הדס מזרחי, אלמנתו של ברוך מזרחי ז"ל

"מקומם אותי שהם מקבלים מאסר עולם ולא גזר דין מוות – מחבלים צריכים לדעת שאם הם פוגעים הם לא ישארו בחיים, וכן גירוש מחבלים מבתיהם – יש מחבלים שפוגעים והם אזרחי מדינת ישראל וממשיכים להשאיר להם את הקצבאות של ביטוח לאומי ואת תעודת הזהות שלהם. חושבת שצריך לשלול מהם ולגרש  את המשפחות. מחבלים צריכים לדעת שיש הרתעה במדינה"

ח"כ אמיר אוחנה, חבר ועדת החוץ והביטחון אמר: "אני גאה במשפחות שהתאגדו להקמת ארגון שסופסוף יפעל לא למען מחבלים ושונאי ישראל על שלל סוגיהם – אלא נגדם, נגד תנאיהם ובעד הענשתם במלוא החומרה. כדי לסייע להם להשמיע את כולם ביקשתי מיושבי ראש ועדות החוץ והביטחון והפנים לקיים דיונים דחופים בוועדות אליהם יוזמנו נציגי המשפחות ויחד נפעל כדי לוודא שרשעים יקבלו כגמולם".

ח"כ רוברט אילטוב (ישראל ביתנו) אמר כי: "כבר שנים רבות שישראל ביתנו קוראת לעונש מוות למחבלים. הרעיון שבתחילה נתפס כבלתי ישים על ידי מרבית סיעות הבית נכנס לאט לאט לקונצנזוס של הפוליטיקה הישראלית. אל הקונצנזוס של הציבור הישראלי הוא נכנס כבר מזמן".

יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג שתנועתו מלווה את הקמת עמותת המשפחות השכולות אמר: "קיימת פרצה בגדר בכל הקשור למלחמה בטרור. לפרצה זו קוראים העדר מאזן אימה מול המחבלים. כדי ליצור הרתעה אמיתית יש לחוקק חוק עונש מוות למחבלים, לשלול את ההטבות המוגזמות של המחבלים בבתי הכלא ואף לגרש את משפחותיהם לעזה. יש לשים סוף לאבסורד."

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.