שרת המשפטים איילת שקד. צילום: פלאש 90
. צילום: פלאש 90

 

לענייני חקיקה תתכנס היום (א’) ותדון בין היתר בחוק המאבק בטרור, במסגרתו תהיה למפקד המחוז במשטרה סמכות לעיכוב , כך פורסם ב”ישראל היום”. הצעת החוק שיזמו שרת המשפטים איילת שקד והשר לביטחון פנים מאפשרת למפקד מחוז במשטרה לעכב מסירת גופות מחבלים כל עוד לא התקבלה התחייבות לקיום הלוויה ללא הפרות סדר, אלימות והסתה. הוועדה תעסוק גם בהצעת חוק דומה שיזמה ח”כ .

הצעת חוק נוספת שתעלה לדיון היא ההצעה שיזם ח”כ , הקוראת שלילת ביקורים למחבלים המרצים עונש מאסר בכלא הישראלי – כל עוד ארגון הטרור חמאס ממשיך להחזיק בשבויים הישראלים כמו חללי צה”ל הדר גולדין ואורון שאול הי”ד, שאהין אל סעיד ואברה מנגיסטו. בהצעה נכתב: “בשל היותה דמוקרטיה מתקדמת המחויבת לחוקים ולאמנות זכויות אדם בין לאומיות שארגוני הטרור אינם מחויבים להם, נוצר מצב בלתי נסבל שארגוני הטרור, כאסטרטגיה, חוטפים ומחזיקים אזרחים ישראלים מבלי להתחשב בתנאיהם ומבלי לאפשר לבקרם, מה שמאוד פוגע במורל ובחוסן הלאומי של מדינת ישראל. הצעת החוק נועדה לתת מענה לחוסר ההלימה בין התנאים בהם מדינת ישראל מחזיקה את הטרוריסטים שפוגעים בה, ובין התנאים שבהם ארגוני הטרור מחזיקים את החטופים הישראלים”.

"האיומים לא ירתיעו אותי". ח"כ אורן חזן. צילום: פלאש 90
ח”כ אורן חזן. צילום: פלאש 90

 

הוועדה תדון גם בחוק ביטול איסור השהייה של אזרחים ישראלים באזורים שישראל פינתה בצפון השומרון במסגרת תכנית ההתנתקות. “על אף גירוש התושבים היהודים, לא חל בשטח המפונה כל שינוי מבחינת מעמד הקרקע והנוכחות הצבאית בו. לכן מתבקש כי תחילת תהליך השבת המצב לקדמותו, טרם תוכנית ההתנתקות, תתבצע דווקא בצפון השומרון. יש לאפשר את השבת המתיישבים היהודים ליישובים שנעקרו מהם”, כך הוסבר בהצעת החוק.

גם הצעתו של ח”כ בצלאל סמוטריץ’ לספח את יישובי חבל יהודה שמעבר לקו הירוק לשטח הנגב, כך שיהיו תחת הרשות לפיתוח הנגב. מההצעה הוחרגו קריית ארבעה והר חברון בשל ענייני פרשנות משפטית.

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.