1:53 18/03/2018
דף הבית > אקטואליה וחדשות > ועדת השרים לחקיקה אישרה את חוק החרם

ועדת השרים לחקיקה אישרה את חוק החרם

החוק החדש יאפשר להגיש תביעות נזיקין בסכום של כ-100 אלף ש"ח כנגד פעילי וארגוני החרם. יוזם החוק, השר ארדן: "כלי אפקטיבי להיאבק בפעילים נגד ישראל"

השר גלעד ארדן. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
השר גלעד ארדן. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

התיקון לחוק החרם, המספק גיבוי לאכיפה נגד מחרימי הBDS עבר היום (ראשון) בוועדת השרים לחקיקה. השר לבטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים, גלעד ארדן: "אני גאה על החוק שיזמתי יחד עם ח״כ קיש ואושר הבוקר בועדת השרים לחקיקה. אחרי שיאושר החוק ייתן כלי אפקטיבי להיאבק בפעילי החרם נגד ישראל".

עוד אמר ארדן: "אני מברך על אישור "חוק החרם" שיזמתי עם יו"ר ועדת הכנסת חה"כ יואב קיש. פעילי החרם המרכזיים, שמקדישים את כל זמנם לפגוע קשות באזרחי ישראל ובכלכלה הישראלית, חייבים לדעת שניתן יהיה לגבות מהם מחיר כלכלי כבד לנזק שהם עושים למדינה. החוק שאושר מאפשר לנו להגיש

יו"ר ועדת הכנסת חה"כ יואב קיש שיזם את החוק יחד עם השר ארדן, אמר היום: "אני מברך על החלטת ועדת השרים לחקיקה אשר העבירה את "חוק החרם" אשר יזמתי יחד עם השר גלעד ארדן – להצבעה בכנסת. הגיע הזמן שלמדינה יהיה את היכולת לפגוע בכח הכלכלי שמאחורי תנועת ה-BDS, גרורותיה, ומכל מי שקורא להחרים את ישראל ואזרחיה. לא נעצור – עד שהתופעה הזו תמוגר לחלוטין".

 

 

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

סמל נתנאל קהלני הי"ד הובא למנוחות: "ילד מתנה"

מאות בני משפחה וחברים של סמל נתנאל קהלני הי"ד, שנרצח בפיגוע הדריסה ליד מבוא דותן, ליוו אותו הלילה בדרכו האחרונה. אביו: "לא יודע איך להמשיך את החיים"