8:26 17/03/2018
דף הבית > אקטואליה וחדשות > ועדת השרים אישרה את חוק ההמלצות

ועדת השרים אישרה את חוק ההמלצות

אחרי שמוקדם יותר הבוקר הביע השר לביטחון פנים התנגדות להעברת הצעת החוק במתכונתה הנוכחית, סוכם כי החוק ישונה בכנסת ויחזור לוועדה לפני קריאה ראשונה

שקד וארדן. חזית משותפת נגד ההסתה ברשת
שקד וארדן. חזית משותפת נגד ההסתה ברשת

ועדת השרים לחקיקה אישרה היום (ראשון) את הצעת החוק לפיה יש ייאסר על המשטרה להגיש המלצות בנוגע כתבי אישום. שרת המשפטים איילת שקד והשר לביטחון פנים גלעד ארדן תמכו בחקיקה לאחר שסוכם כי החוק ישונה בכנסת בהסכמה עם שרת המשפטים והשר לביטחון פנים, ויחזור לפני קריאה ראשונה לוועדת שרים לחקיקה.

מוקדם יותר היום דווח כי השר ארדן מתנגד לחוק כפי שהוא הוגש בנוסחו הנוכחי. "אני כשר לביטחון פנים מתנגד לחוק בנוסחו הנוכחי – זו גם עמדת המשרד בוועדת השרים לחקיקה", אמר הבוקר בראיון לגל"צ. אולם לטענתו, מזה מספר שנים המשטרה אינה מגישה המלצות בעניין העמדה או אי העמדה לדין. "המלצות של המשטרה אם להעמיד או לא להעמיד כבר כמה שנים לא ניתנות כי התפקיד הזה הוא של הפרקליטות".

ח"כ איל ראובן מ'המחנה הציוני' הגיב היום לדברים ואמר כי מדובר ב"עוד חוק ביזיוני מבית המדרש של הקואליציה הקיצונית. מניעת פרסום המלצות המשטרה תכליתה לעקר את עבודת המשטרה. אין עבודת חקירה ללא המלצות. מניעת פרסום ההמלצות איננה מבטלת מעשי שחיתות ושוחד חמורים"."נתניהו ושותפיו במצוקה", הוסיף חבר הכנסת.

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

עלה לשניים מספר ההרוגים באירוע הדריסה בשומרון

רכב פלסטיני בכביש 585 ממבוא דותן לכיוון חרמש דרס חמישה ישראלים. גורם ביטחוני לערוץ 20 ״אנו בודקים אם מדובר בפיגוע או בתאונת פגע וברח״