דנה היום (ב') בחטיפתו של , ערבי תושב ישראל ואזרח ארה"ב, שמכר נכס ליהודים במזרח ירושלים.

נציגי הקונסוליה האמריקנית ביקרו את עקל החטוף ברמאללה וסיפרו כי הוא עבר עינויים. ימים בודדים לפני חטיפתו, התריע ע' בקלפני המשטרה שהוא חושש לחייו וכי ברשות הפלסטינית מתכוונים לחקור אותו בעקבות מכירת הנכס לישיבת ''.

הדיון בוועדת הפנים התקיים לאחר שבארגון 'לך ירושלים' זעקו על חטיפת התושב ועינויו ע"י ועל אוזלת יד המשטרה והפרקליטות בנושא.

לדברי הארגון, המשטרה התערבה מאוחר מאוחר מדי וחשודים במעורבות בפרשה לא הואשמו בגזענות ובהסתה לרצח.

עוד הביעו מורת רוח בארגון מכך שהפרקליטות לא ערערה על החלטת ביהמ"ש המחוזי בירושלים בשבוע שעבר, לשחרר את "מושל ירושלים" עדנאן ע'ית ו"ראש המודיעין" ג'יהאד פקיה בעוד עקל נותר מוחזק בידי הרשות הפלסטינית ונתון בסכנת חיים ממשית.

 

יו"ר ועדת הפנים, ח"כ (הליכוד), אמר בסיכום הדיון: "אני מפריד בין המקרה הנוכחי של חטיפתו והחזקתו של עיסאם עקל במשרדי הרש"פ, בה צריך לטפל בדחיפות, לבעיה העקרונית. הוועדה תתכנס בקרוב לדיון מעקב מצומצם וסגור עם השב"כ, המל"ל ומשרד הביטחון. לא ניתן שבגלל רגישות הנושא הוא יהפוך למחדל. מעצרו של האיש בידי הרש"פ אינו קביל, וכל מי שמעורב בכך ישלם מחיר".

 

חבר הכנסת יואב קיש. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

"המשטרה חייבת להפסיק את ציד מוכרי הקרקעות ואת הפעילות האקטיבית של הרש"פ בתוך ירושלים. צריך לעקור את זה מהשורש", הבהיר קיש. "לא יהיו ציידים בשטח ישראל. צריך לשלול למעורבים את תעודות ה-VIP. פעילותם פוגעת בריבונות שלנו. הוועדה תפעל לתיקון חוק היישום. אני מבקש מהשב"כ וממשרדי המשפטים וביטחון הפנים להציע לוועדה הצעה לתיקון החוק, במטרה לפעול כנגד פעילות הרש"פ בתוך ירושלים".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.