"לי אין אמון שהיא תמשיך לייצג את המשרד", כך אמרה היום (ב') בתגובה להגעתה של המשנה ליועמ"ש לדיון בוועדת הכלכלה בניגוד להוראת שקד. "בשבילי זה לא עול ולכן אשמח לבוא לכנסת אם אדרש לכך", הבהירה השרה.

כזכור, אמש הודיעה השרה ליו"ר ועדת הכלכלה ח"כ איתן כבל כי  תגיע לדיון בוועדה בנושא הסכם החלב, במקום זילבר. למרות זאת, הבוקר התייצבה זילבר במקביל לשקד בחדר הוועדה מטעם היועמ"ש, זאת לאחר שריכזה את הטיפול בנושא במשרד. "נתבקשתי על ידי היועמ"ש לממשלה לייצג אותו בדיון על הסכם החלב", אמרה זילבר בדיון.

שרת המשפטים שקד והמשנה ליועמ"ש דינה זילבר, היום בוועדת הכלכלה. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

בדיון אחר שמתקיים בוועדה לביקורת המדינה בנושא "מעמדם של שומרי הסף" מופיע היועמ"ש לממשלה, ד"ר אביחי , במקום זילבר. "אין שום עילה להדיח את דינה זילבר", הבהיר , "היא נמצאת בוועדה בגללי. אני שלחתי אותה. עמדתנו חייבת להישמע".

מנדלבליט היום בוועדה לביקורת המדינה. צילום: דוברות הכנסת

"מבחינתי זילבר תמשיך להופיע בכנסת. סברתי בדבריה של זילבר בעבר שהם חרגו מהראוי והם לא היו צריכים להישמע. הערתי לה על כך. יש מקום להביע גם דברים ערכיים ומוסרים אך יש דרך לומר את זה. ביקרתי את חוק הלאום שעושה נזק גדול אך השתדלתי לשמור על העמדה המקצועית", הוסיף היועמ"ש. "כשיש ביקורת שאינה משפטית, יש ליועצים לבקש אישור ממני וככה היה טרם הופיעה זילבר בוועדה ויש לה גיבוי מלא על כך. עדיין סבור שהדברים לא נעשו בצורה ראויה".

 

הבוקר שלח יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין מכתב לראשי הוועדות בכנסת בו הביע תמיכה בעמדתה של שקד. "לא נוכל בשום פנים ואופן להשלים עם מציאות שבה משרד ממשלתי מדבר בכמה קולות בוועדות הכנסת או כזו בה הדרג הפקידותי משמיע דעות מנוגדות לעמדה שקבע הדרג הנבחר", כתב אדלשטיין.

כזכור, אמש פורסם כי בכוונתה של זילבר להפר את הוראתה של שקד ולהופיע בוועדת הכלכלה. זאת לאחר ששקד הודיעה כי זילבר לא תופיע עוד בוועדות הכנסת במהלך מושב החורף בעקבות נאום פוליטי שנשאה בגנות חוקי הקואליציה.

לאחר שמנדלבליט אמר לשקד כי אין לה סמכות להתערב ולקבוע "התייצבותו של גורם משפטי" הכפוף לו, הבהירו שרי מפלגת 'הבית היהודי' כי לא ישתתפו בישיבות אליהן תגיע המשנה ליועמ"ש. בעקבות כך, הבוקר עזב שר החינוך נפתלי בנט את ישיבת הממשלה בעת שזילבר הציגה את עמדתה במחאה על השתתפותה.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.