ברקע הטענות לזיופים בספירת הקולות, מבקשת להבהיר כי היא "רואה בחומרה רבה את הפצת מצג השווא על ידי '', לפיו היו אי-סדרים בספירת הקולות המיוחדים, ואת אי ההכרה בניסיונותיה של הוועדה להעמיד לרשותם את המידע הנדרש".

כבר ביום פרסום התוצאות (ד'), החלו הנציגים הבכירים ביותר במפלגה לעמוד בקשר עם ועדת הבחירות לצורך בירור טענותיהם. לדברי הוועדה, השופט העומד בראשה, חנן מלצר, התיר "באופן חריג ולפנים משורת הדין" לנציגי 'הימין החדש' לעיין בחומרים מהקלפיות המיוחדות. עוד טענה, כי כל פניה של נציגי המפלגה נבדקה מיד עם קבלתה.

השופט מלצר בדרך לחדר ועדת הבחירות. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הלילה (א') כתבה השרה אילת שקד כי "בשבוע הקרוב נעבור, עם מאות מתנדבים, על הקלפיות השונות כדי לבדוק אם נפלו טעויות או אי סדרים". לדבריה, "מעולם לא עברה רשימה אחוז חסימה, בגלל מספר קטן כל כך של ולכן אנו עושים מאמץ להשלים את הפער. זה מאמץ שמגיע לכל מי שהטריח את עצמו ביום הבחירות ושם נ' בקלפי". נציין כי גם מפלגות 'מרצ' ו'זהות' טענו לאי-סדרים בספירות הקולות ודרשו לבצע בדיקות.

צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

במקביל, בוועדת הבחירות מתקיים היום ומחר מבצע "נוהל טוהר הבחירות" שמטרתו לאתר שגיאות וליקויים, אם היו, בקלפיות מרחבי הארץ, ובמסגרת ייבחן מדגם של כ-400 קלפיות. בוועדה מדגישים כי "הליכי הבקרה שמבצעת הוועדה הינם הליכי בקרה שגרתיים ואינם כתוצאה מהשיח בימים האחרונים".:עוד באותו נושא