14:27 18/10/2017
מבזקים
דף הבית > כלכלה > ונזכור את כולם

ונזכור את כולם

היהודים שמתו במחנות הריכוז, מיליוני הסינים שמתו מרעב בתכנית החומש, הרוסים שאיבדו את חייהם בידיו של סטאלין, והקריסה הנמשכת של ונצאולה. כולם ראויים לציון דווקא ביום הזה

1 במאי, היום בו אנשים חסרי הבנה בכלכלה אבל עם אמביציות חוגגים את "חג הפועלים". ב"חג" הזה, מציינים אנשי השמאל הסוציליסטי את "זכויות העובדים", "מעמד הפועלים" ו"מדיניות חברתית". מה שהם שוכחים כמובן לספר הוא את תוצאות השיטה שלהם:

בגרמניה, המפלגה הנאצית עלתה לשלטון תוך הבטחות לשיפור מעמדו של "מעמד הפועלים" ועשיית "צדק חברתי".

בברית המועצות, בסין, בקמבודיה ובצפון קוריאה עשרות מיליונים הורעבו בגלל רפורמות קולקטיביסטיות שנישלו איכרים מאדמותיהם. מיליונים אחרים נשלחו למחנות עבודה, בין אם היו "אויבי המהפכה" או סתם בשביל להגדיל את התפוקה.

בקובה, עד היום אנשים בונים רפסודות רעועות ומסתכנים במוות כמעט וודאי במטרה לברוח מהמשטר הקומוניסטי השיוויוני של קסטרו.

ביוון המערכת הסוציליסטית הביאה למצב בו המדינה בקריסה טוטאלית כבר מספר שנים וספרד בדרך לשם עם אחוזי אבטלה דו סיפרתיים.

בוונוצואלה, מעצמת נפט (!), עברו לאחרונה לשני ימי עבודה בשבוע עקב מחסור בחשמל. לא רק זו, בארץ הקומיניסטית קיים מחסור מתמיד במזון ומוצרי יסוד כמו נייר טואלט. הכל בשם השוויון והסולידריות כמובן.

ועדיין, שלי יחימוביץ ודב חנין בשלהם, מסרבים להאמין, עוצמים עיניים ואומרים "פה זה לא יקרה". הם כמובן יכחישו ויגידו כי "זה לא סוציליזם אמיתי", "אנחנו לא כמו סטאלין". אבל אם נסתכל על הנתונים, נראה שהתכניות שלהם זהות אחת לאחת לכל שאר התכניות שהביאו אסון כבד על האנושות.

יונתן סורוצ'קין

יונתן סורוצ'קין

יונתן סורוצ'קין
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_7

נחשפו נתוני ההחלמה ממחלת הסרטן בישראל

האגודה למלחמה בסרטן פרסמה הבוקר נתונים מעודדים לפיהם ישנה עלייה משמעותית במספר המחלימים מהמחלה. מנכ"לית האגודה מירי זיו: "ישראל יחסית במצב טוב"