הנשיא חותם על אגרת הרבי מלובביץ. צילום: אנדריאה הנקס, הבית הלבן, באדיבות אתר col

 

בקשר לא שגרתי וייחודי, מצאו את עצמם מצד אחד נשיא ארה"ב דונלד טראמפ כשהוא יושב בבית הלבן, ושר החינוך של ישראל נפתלי כשהוא במסדרונות הכנסת, ושניהם חותמים על דבר אחד: הצהרה שמעלה על נס את פועלו החינוכי של .

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אירח אמש משלחת של רבני חב"ד והכריז על 'יום החינוך' לכבוד יום הולדתו של הרבי מלובביץ, י"א ניסן, ובכך המשיך מסורת רבת-שנים של נשיאי ארה"ב, מאז שנת 1978. זה כבר ארבעים שנים בדיוק, שכלל נשיאי ארה"ב, מאז ג'ימי קרטר ועד דונלד טראמפ חותמים על אגרת מיוחדת המוקדשת לרבי. אגרת זו יוצאת בתאריך עברי, י"א בניסן, ומקדישה את יום הולדתו של הרבי כיום החינוך של ארה"ב, "הצהרת החינוך" של ארה"ב.

הנשיא טראמפ חותם על אגרת הרבי מלובביץ. צילום: אנדריאה הנקס, הבית הלבן, באדיבות אתר col

 

בהצהרת הנשיא נכתב בין היתר: "יום החינוך נועד להדגיש את מטרתו הנעלית של החינוך, כשהרבי הדגיש ב-1978 כי 'על מערכת החינוך להקדיש תשומת הלב העיקרית, לבניית מידות טובות, תוך שימת דגש על ערכים מוסריים ואתיים'. הודות ליוזמתו של הרבי, ניתן למצוא מרכזים חינוכיים וחברתיים אלה בכל מדינה ובכל רחבי העולם. האדמו"ר מליובאוויטש האמין כי אפילו במקום החשוך ביותר, 'אור הנר היחיד מאיר למרחוק'".

"חייו הם דוגמה לכוחו של אדם אחד להשפיע על חייהם של רבים. אנו שואפים להעביר אור זה לדורות הבאים, להקנות להם את הערך של החינוך ואת מעלותיו של אומץ וחמלה היכולים להשפיע על הקהילות שלנו ועל העולם לטובה. כעת, לכן, אני, דונלד ג' טראמפ, נשיא ארצות הברית של אמריקה, מכוח הסמכות הנתונה לי על ידי החוקה והחוקים של ארצות הברית, מכריז בזאת על ה -27 במרץ 2018 כ"חינוך ושיתוף בארה"ב", לשון ההצהרה.

השר בנט חותם על אגרת הרבי מלובביץ'. צילום: מאיר אלפסי

 

ובאותו עניין ממש, של ישראל נפתלי בנט וסגנו חבר הכנסת מאיר פורוש פגשו אמש משלחת מקומית של רבני ושליחי חב"ד, והשר בנט חתם על אגרת מיוחדת. "הרבי", אמר בנט, "חרט על דגלו את החינוך היהודי, וזה היסוד להכל. הוא השכיל לסמל חזון כל כך חזק שמאיר וימשיך להאיר לנצח, על יסוד החזון וכוח התבונה והביצוע של הרבי".

"רק אדם בעל שיעור קומה כמו הרבי, יכול לזכות להערכה זהה גם משר החינוך של ישראל וגם מנשיא ארה"ב", סיכם הרב יוסף אהרונוב, יו"ר מפעל השליחות של חב"ד בישראל.

צבי טסלר

צבי טסלר


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.