כבש את הראשון. מיגל ויטור. צילום: עמוד הפייסבוק של הפועל ב"ש

 

הפועל באר שבע תנסה לרשום הערב (22:05 בוקרשט) ניצחון על אלופת , ניצחון שיכול להיכנס לרשימת ההישגים הגדולים של המועדון בשנים האחרונות. הפסד של האלופה הערב עשוי למנוע ממנה להעפיל לשלב הבא בליגה האירופית. אם משחק החוץ נגד ויקטוריה פלזן היה בצל פרשת הבלם שיר צדק שנשאר בארץ אחרי שנתפס על ידי אופ״א בשימוש בחומרים אסורים, לפני המשחק הערב בבוקרשט, המועדון הוציא הודעה רשמית ובה נאמר כי , הבלם הפורטוגלי המצוין, האריך את חוזהו.

ויטור החתום לשנתיים הקרובות חתם לעוד שנתיים ועבור וברק בכר מדובר בהישג משמעותי. אחרי חודשיים וחצי של היעדרות בגלל פציעה, ויטור אמור לשחק הערב וגם דיבר על הארכת החוזה: ״זו הבעת אמון גדולה. אני שמח על התמיכה שהם נתנו לי בשנה וחצי האחרונות. לא היה לי דבר כזה בכל הקריירה. אני שמח להאריך את החוזה, הכול הלך לי מעולה בבאר שבע, אני ומשפחתי השתלבנו מצוין בישראל. באר שבע היא בית עבורי. אני אומר לאוהדים שאני שמח להמשיך איתם לעוד שנתיים וזה היה מסע נפלא. אמשיך לתת את המיטב שלי ומקווה לעוד הצלחות".

המפגש הקודם בין הקבוצות. צילום: הפועל ב"ש
המפגש הקודם בין הקבוצות. צילום: הפועל ב"ש

 

אז אם המאמן איבד את הבלם צדק במשחק החוץ האחרון, הוא מקבל את הבלם ויטור ולפחות מבחינה הגנתית הוא רגוע יותר. "אני מאמין שאפשר לנצח בכל מקום למרות שבמבחן התוצאה סטיאווה היא הכי טובה בבית״, אמר בכר לקראת המשחק והוסיף: ״אני חושב שאם נשחק כמו במשחק הראשון לא נפסיד. לסטיאווה יש שחקנים טובים וסגל מצוין, אבל אין שחקן אחד שמפחיד אותנו". בן ביטון וובה בראון הפצועים ייעדרו, ג’ון אוגו יצא עם האלופה ולא ברור עדיין אם יהיה בסגל.

במועדון מרוצים מאוד מהעובדה שמעל 2,000 אוהדים ישראלים אמורים להיות ביציעים אבל גם מוטרדים מעימותים מול מפגינים פרו פלסטינים המתכננים להפגין נגד ישראל. בנוסף, המשטרה ברומניה ידועה כקשוחה מאוד שמבצעת מעצרים על כל עבירת אלימות במדינה. המשטרה המקומית ונציגי הקבוצה בבוקרשט כבר הזהירו את ראשי באר שבע גם מההפגנות הצפויות וגם מאפשרות שיהיו פרובוקציות גם ברחובות וגם ביציעים. ראשי המועדון כבר העבירו את המסרים אתמול לאוהדים שליוו את הקבוצה לרומניה. המועדון הוציא לאוהדים הודעה: "אנו מבקשים מכם להתעלם מפרובוקציות ולא להיגרר. בכל מקרה שתחושו סכנה, התרחקו מהמקום ופנו למשטרה המקומית".

אלונה ברקת מקבלת מתנה מהנהלת סטיאווה. צילום: הפועל ב"ש
אלונה ברקת מקבלת מתנה מהנהלת סטיאווה. צילום: הפועל ב"ש

 

האלופה גם הזהירה את האוהדים מעימותים ביציעים או זריקת רימוני עשן באיצטדיון. ״השלטונות המקומיים ברומניה רואים בהברחת ובהדלקת אמצעי פירוטכניקה שונים במגרשים 'פשע'. לפיכך, המשמעות היא מעצר. המשטרה המקומית הבהירה במספר פגישות עמנו כי היא לא תסתפק באזהרה ובשחרור בערבות וגם לא בקנס. מבחינתם מדובר בפשע, שיגרור מעצר ונקיטת אמצעים משפטיים במוסדות השיפוט המקומיים", נכתב בפנייה לאוהדים, בקבוצה מתעסקים לא מעט בנושא הבטחת ביטחונם של האוהדים והחשש מעימותים מול מפגינים פרו פלסטינים ועימותים בדרך לאיצטדיון לפני המשחק. המשטרה המקומית תאבטח גם את אלפי האוהדים שטסו לבוקרשט במסגרת הדילים הזולים בעקבות מזג האוויר החורפי.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.