המדינה החליטה לגייס רופאים במילואים על מנת להעניק טיפול רפואי למחבלים, רוצחים ופעילי טרור המרצים את עונשם בבתי הכלא בישראל.
דבורה גונן, אמו של דני גונן הי"ד שנרצח לפני כשנתיים, התראייה ל'לפני כולם' והגיבה בזעם: "כשקיבלתי את הידיעה הייתי בהלם מוחלט, לא האמנתי ששוב אני  חוזרת על המשפט "מזועזעת מההחלטות. להגיש למי עזרה רפואית? אנחנו מדברים על חבלים שהחליטו לשבות רעב. הם החליטו למה אני צריכה לשבור להם את ההחלטה? במקרה הזה אני לא חושבת שאני צריכה או שצה"ל צריך להחליט לעזור להם. שימותו. אני מרגישה די מוסרית באמירה שלי: החליטו לשבור רעב, שימותו, זו החלטה שלהם".
גונן הוסיפה, "אני אגיד לך מה דני היה אומר או מה הוא היה חושב: מוסר של העם היהודי המשמעות שלו היא קודם כל לדאוג לעם היהודי. בהחלטה הזו – לגייס פראמדיקים ורופאים שיבנו בתי חולים שדה ליד בתי הכלא ששובתים שם מחבלים בשביל להגיש להם עזרה רפואית בעקבות שביתת הרעב זה מוסר מוגזם. מוסר שהוא הפוך מהמוסר היהודי ולמה? שתחילתו להיות מוסרי בהגזמה ולדאוג דאגה יתרה למחבלים שרצחו את הילדים שלנו שבסופו של דבר הגלגל מתגלגל ואותה החלטה גורמת לכך שיהודים ירצחו כתוצאה מההחלטה הזו".


מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20