7:08 20/10/2017
דף הבית > כלכלה > "המדינה מחכה שנמות!"

"המדינה מחכה שנמות!"

100 מיליון ש"ח נאספו למען ניצולי השואה, מדוע הכסף לא מגיע לייעד? ניצול השואה הערירי יוליוס בראון התראיין ל"כלכלי בלילה" והגיב בזעם: "זה רק הבטחות, אי אפשר לחיות מהבטחות. המדינה מוליכה אותנו שולל"

מתוך "כלכלי בלילה". ימים א'-ה' ב-23:00
כמאה אלף ש"ח נאספו לאחרונה עבור ניצולי השואה. למרבה הצער, הכסף לא מגיע לייעד. יוליוס בראון, ניצול שואה ערירי, הגיע לאולפן "כלכלי בלילה" והגיב בחריפות. לדבריו, רשויות המדינה דוחות את חלוקת הכספים על מנת להמתין למותם של ניצולי השואה וכך ימנעו מהחלוקה.
כמו כן, בראון הגיב בזעם להבטחות מצד אנשי הממשלה שלא מתקיימות בפועל ומוליכות שולל את ניצולי השואה. "המדינה הזאת חיה בזכותנו, היא לא מוכנה להשקיע אגורה באף ניצול. מחכים שאנחנו נגמר, שלא נהיה. ואז הם יהיו הרבה יותר מרוצים, אבל אח"כ יצטערו למה לא נתנו – וזה יהיה מאוחר מדי. כל יום נפטרים 40 ניצולים, כמה כבר נשארנו? בהתחלה היינו 240,000, היום אנחנו 160,000. יש גבול לכמה שאפשר לרמות אותנו".
במקביל, הקרן לרווחת ניצולי השואה פרסמה נתונים קשים אודות ניצולי השואה בישראל. לפי הנתונים, בכל 45 דקות נפטר ניצולי שואה בישראל, כ-1,000 ניצולי שואה נפטרים מדי חודש. עוד עולה מהנתונים כי בישראל חיים כיום 40,000 ניצולי שואה מתחת לקו העוני.
כלכלי בלילה

כלכלי בלילה

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

חיים כץ 19.10

שר הרווחה: "פרטי ההסכם עם הנכים עדיין לא הגיעו אלי"

שר העבודה והרווחה חיים כץ בראיון "להיום הזה" מבטיח כי העלאת קצבת הזקנה תעלה את כל האזרחים הוותיקים מעל קו העוני וגם: מתי יחל יישומו של ההסכם להעלאת קצבת הנכות?