במהלך הערב התקיימה תהלוכת תמיכה בחייל צה"ל אלאור עזריה בה לקחו חלק כמה עשרות בני נוער שצעדו מכיכר הבימה לכיוון קריית הממשלה. בקרבת קריית הממשלה נתקלו בחשודים שהסתירו את פניהם כאשר אחד מהם מתיז לעבר הצועדים גז מדמיע. החשודים נעצרו.

ההפגנה למען

לפני מספר ימים פרסם ח"כ לשעבר מיכאל בן ארי בחשבון הפייסבוק שלו מודעה הקוראת לשמיניסטים ובני נוער לבוא ולהפגין בקרית הממשלה בתל אביב בקריאה לשחרר את החייל אלאור אזריה תחת הכותרת "לא מפקירים לוחם בשטח!". במהלך ההפגנה ככל הנראה תקפו פעילי שמאל את המפגינים למען אזריה וח"כ לשעבר מיכאל בן ארי נפצע ופונה לבית החולים.

משפט אזריה נמשך

בימים אלה נערך משפטו של החייל אלאור אזריה אשר מואשם בהריגה עקב האירוע בחברון לפני מספר חודשים בו ירה אזריה בראשו של מחבל שהגיע לפגוע בחיילים בחברון.

ההתפתחות האחרונה במשפטו של אזריה מהדיון היום בבית הדין הצבאי ביפו. בפתח הדיון העידה פרמדיקית צבאית, שהגיעה בשטח לאחר שבוצע הירי במחבל והייתה אחראית על אזריה ביחידה. "הגעתי לזירה אחרי הירי של הנאשם, מספר דקות אחרי הירי שלו. ראיתי שני מחבלים מנוטרלים על הרצפה. "הלכתי למחבלים לראות אם מישהו זקוק לטיפול, וכשהבנתי שלא המשכתי לעניין פינוי הגופות". לאחר הירי ניסה אזריה ליצור קשר עם הפרמדיקית, אך זאת לא ענתה לטענתה היא לא הייתה ליד הטלפון.

הפראמדיקית סיפרה כי חזרה לאזריה והצליחה לתפוס אותו לשיחה קצרה. "התקשרתי בעשר וארבעים לאלאור כדי לבדוק מה קרה. זו הייתה שיחה קצרה מאוד", סיפרה הפרמדיקית.  לאחר מכן התקשרה שוב לאזריה, לטענתה. "התקשרתי שוב לאזריה כדי לברר מה קרה ואיך קרה" סיפרה הפרמדיקית. "הוא לא הבין בהתחלה מה אני רוצה ממנו. הוא נשמע מבולבל כששאלתי אם ירה במחבל מנוטרל, בתחילה ענה 'לא זוכר'. אחר כך הוא ענה שהוא ירה במחבל, ותיאר לי את האירוע וסיפר שלידו הייתה סכין. הוא סיפר שאחרי שהוא הזיז יד וראש הוא הרגיש איום, ולכן ירה במחבל".

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.