בני משפחתו של סמ״ר אורן שאול, חלל צה"ל הנעדר בעזה, הפגינו הבוקר (ב') בכניסה לכלא נפחא בנגב וחסמו את כניסת משפחות האסירים הפלסטינים הכלואים במתקן. במקום מחו כעשרים בני משפחה ופעילים, בהם הוריו של החייל, ומנעו את כניסתם של ארבעה אוטובוסים בהם משפחות אסירים לבית הכלא. הפעילים הניפו דגלי ישראל ושלטים וקראו להשיב את גופתו של אורון הביתה.

יגאל נמימי, דודו של , בשבוע שעבר מול בית ראש הממשלה

המפגינים חסמו את הכניסה לכלא הדרומי, במטרה למנוע ממשפחות אסירים פלסטינים לבקרם. "לא נאפשר להם להיכנס", אמרו. "אני פה כדי להחזיר את הבנים שלנו, את אורון ואת הדר גולדין", אמרה תקווה אהרון. "שנתיים הממשלה נתנה למשפחה לשבת באיפוק. הם לא הוציאו מילה מהפה. וגם עכשיו כשהמשפחה כבר לא יושבת בשקט הם לא עושים כלום. שנתיים איש לא נתן למשפחה הזו דבר".

המפגינים קוראים "מחווה הומניטרית תענה במחווה הומניטרית". מומי נמימי, קרוב משפחה של משפחת שאול, אמר כי הפנייה היא לממשלת ישראל. "לא ייתכן שהם זוכים למחוות הומניטריות ומשפחות חיילי צה"ל נותרות באפלה", טען.

דודו של אורון, יגאל, אמר כי "הממשלה הפקירה אותנו. הפקירה את אורון. עבדו עלינו בעיניים. הבטחות שווא. לא ניתן למשפחות החמאס להיכנס. אלה משפחות מעזה. שיביאו לי אוטובוס לעזה ואראה את האחיין שלי. זה לא יכול להימשך ככה. אנחנו לא יכולים עוד לסבול". האב הרצל אמר: "אנחנו רוצים לגרום ללחץ גם אצל החמאס. כשאין ביקורים של משפחות זה יניב לחץ. אם זה לא יעזור נחריף את המאבק שלנו. זו רק ההתחלה".

צור גולדין, אחיו התאום של הדר גולדין אמר כי המשפחות פועלות יחדיו: "חד משמעית אנחנו מסכימים עם הפעולות של משפחת שאול, בטח שעל הלחץ על האסירים. כל משפחה עושה את הפעולה שמתאימה למה שהיא מאמינה בו וחושבת שיהיה אפקטיבי. אנחנו פועלים ביחד בזרועות שונות וטוב שכך, וכל אחד יפעיל את הלחץ".

בהמשך היום צפויה משפחת שאול להשתתף בישיבת סיעת הבית היהודי בכנסת, יחד עם משפחתו של החייל הנעדר הדר גולדין.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.