אירועי זריקות אבנים ממשיכים בצורה מאסיבית. רק הבוקר נרשמו שלושה אירועי זריקות אבנים. פצועה קל מאחד האירועים.

האירוע הראשון שדווח הבוקר בשעה 8:30, אירוע בו יידו פלשתינים אבנים לעבר אוטובוס אגד, על כביש 60 בצומת בית ענון, סמוך לחברון. מאירוע זה אין נפגעים.

תיעוד האירוע מספר שניות אחרי פגיעת האבן. צילום: חברים לשעת צרה

אירוע שני שדווח בשעה 8:45 גם הוא זריקת אבנים, הפעם באיזור השומרון, קרוב לישוב יצהר. גם באירוע זה אין נפגעים אך יש נזק לרכב.

נרצחו באותו מקום, באותה צורה. אשר ויונתן פלמר ז"ל
נרצחו באותו מקום, באותה צורה. אשר ויונתן פלמר ז"ל

אירוע נוסף כשעתיים מאוחר יותר דווח מאיזור קרית ארבע, במקום בו נרצחו אשר ויונתן פלמר מפיגוע אבנים על רכבם. מהתקרית יש פצועה כבת 30 באורח קל שנפגעה מהאבן ישירות בפניה. הפצועה קיבלה טיפול במקום, ופונתה לבי"ח שערי צדק. כוחות הוזעקו לביצוע סריקות במקום. נהגים נוספים דיווחו על פיגוע אבנים במיקום זהה.

תושב האיזור אמר כי ״אנו מצפים מצה״ל להכנס בצורה מאסיבית לחווארה, להפוך בתים ולעצור מאות חשודים וכך אולי יבינו שלא כדאי להתעסק איתנו. בנתיים, אנחנו מרגישים כמו ברווזים במטווח״.

באותה עת התכנסה ועדת המשנה של וועדת חוץ וביטחון של הכנסת, ברשותו של ח"כ מוטי יוגב בעניין מיגוני הרכבים הפרטיים ביו"ש. המסקנות העולות מהדיון היום עולה כי החל מהשבוע ניתן יהיה למגן מפני פיגועי אבנים ובקבוקי תבערה כלי רכב פרטיים ביו"ש. כמו כן ניתן תקצוב עד כה בסך 91 מיליון ש"ח למיגון האוטובוסים.
ממסקנות הוועדה עולה כי מצב האוטובוסים להסעת התלמידים והתחבורה הציבורית ביו"ש בכי רע, וכי יש להקצות במיידית הרשאה להתחייבות של עוד 130 מיליון ש"ח לטובת מיגון האוטובוסים.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.